سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | سه‌شنبه، ۳ خرداد ۱۴۰۱

روابط عمومی
تلفن گویا:162, تلفن:33327777
پیامک:-
واحد سیما
پیامک:30000771
تلفن: 33327777
واحد صدا
پیامک:30000772
تلفن: 33322222
واحد خبر
پیامک: 3332771
تلفن:30000773
واحد سایت
تلفن: 33325189 ,infoplanning-bsr@.irib.ir
تلفن مرکزی (تلفنخانه)
33330717
 
آدرس مرکز
صداوسیمای مرکز بوشهر
کدپستی: 7514634917 صندوق پستی -

سرپرست صدا و سیمای مرکز بوشهر: تولید محتوای فاخر...
تولید محتوای فاخر باعث جذب مخاطب میشود یکی از اصلیترین اهداف صدا و سیما در مراکز استانها جذب حداکثری مخاطب است که با تولید محتوای مناسب و بومی سازی موضوعات مختلف  محقق می شود . به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز بوشهر معاون...
خبرهای جدید استان با خبری از آموزش و پرورش خارک..
خبرهای جدید استان با خبری از آموزش و پرورش  خارک..
به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، امسال و با توجه به شیوع ویروس...
برنامه‌های تبلیغی هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری در قالب ۲۱۰ برنامه روی آنتن صدا و سیمای مراکز می‌رود.
برنامه‌های تبلیغی هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری در قالب ۲۱۰ برنامه روی آنتن صدا و سیمای مراکز می‌رود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، امسال و با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم پرهیز از تجمعات انسانی، نامزدهای ریاست جمهوری برنامه خاصی...

تاریخچه صدا و سیمای مرکز بوشهر

درباره ما

صدا و سیمای مرکز بوشهر تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی زیر مجموعه مرکز فارس و شامل ایستگاه های رادیویی و تلویزیونی بوشهر و مونیتورینگ دیر بوده و امور اداری ، مالی و تعمیرات آن از طریق مرکز فارس انجام می شد.صدای مرکز بوشهر همزمان با جنگ تحمیلی عراق علیه ایران ، کار خود را با 8 کارمند در دو اتاق 2 × 4 با پخش آژیر قرمز و اذان ظهر با یک فرستنده 1 کیلووات آغاز کرد. در سال 61 و پس از مستقل شدن مرکز ، صدای مرکز به تولید برنامه پرداخت ، نخستین برنامه تولیدی مرکز بوشهر به نام «اصحاب خون» بود که به مقام شامخ شهیدان و خانواده معظم آنان تعلق داشت و پس از آن با جذب نیروهای علاقمند و هنرمند بوشهر ، برنامه هایی از قبیل «بوشهر در جنگ» ، «روستا و روستانشین» ، «صبح ساحل» تهیه و پخش شد. از سال 1359 تا 1363 فعالیتهای برنامه سازی و سایر فعالیت های مرکز در چند کانتینر صورت می گرفت و از سال 1364 با افتتاح فرستنده 10 کیلووات با رزرو ، واحدهای مرکز از جمله رادیو در ساختمان ترمیم شده مستقر شد.از سال 1364 فعالیت های برنامه سازی گسترده تر شد و روزانه چندین برنامه تولیدی بر اساس نیازهای استان تهیه و پخش می شد.

در تیرماه سال 1376 شبکه استانی صدا با همت مدیرکل وقت و پشتکار هنرمندان و برنامه سازان رادیو افتتاح شد و فعالیت خود را از طریق فرستنده 50 کیلووات با وسعت بیشتری انجام داد. برنامه سازان رادیو تاکنون توانسته اند در جشنوارههای تولیدات مراکز و جشنواره های کشوری افتخارات بسیاری در زمینه تهیه کنندگی ، نویسنگی ، بازیگری ، موسیقی بیکلام و باکلام و همچنین در جشنواره نهم و دوازدهم کسب مقام دومی در بین مراکز 30 گانه کشور را به خود اختصاص دهند. در حال حاضر صدای مرکز بوشهر روزانه 12 ساعت برنامه تولید و 20 ساعت برنامه پخش می کند و تعهد سالانه آن 3000 ساعت می باشد. موفقترین برنامه های مرکز بوشهر «سی موسی تو» ، «گنجینه خلیج فارس» ، «سلام بوشهر» ، «خانه و خانواده» است که بیش از 51 درصد مخاطب را به خود اختصاص داده است.

تولید سیمای مرکز بوشهر در سال 1368 با پخش اذان محلی مغرب کار خود را آغاز کرد.

 یک سال بعد نیز پخش خبر تلویزیون فعالیت خود را شروع کرد.

 تا قبل از افتتاح شبکه استانی برنامه سیمای صبح جمعه در واحد تولید سیما ، هر هفته با نیروهایی که درا ین واحد فعالیت می کردند تولید و پخش می شد. با جذب نیروهای انسانی و گسترش امکانات فنی علاوه بر انجام تعهدات سالانه تولید سیما ، برنامه هایی نیز برای پخش از شبکه های سراسری تهیه شده است که برخی از این برنامه ها شامل فیلمهای مستند: پنجره ، بندر پیر ، سیراف ، حرا ، گسار و موج ، نایبند ، جزایر مند ، فیلمهای داستانی خانه شیشه ای ، در دبستان ، همیشه سبز ، برگهای دفتر ، خیری ، آخرین سکانس ، عباس و یونس و فیلم ترکیبی دایره و سریالهای تلویزیونی آبادی ما ، ماجراهای آقا حسن و روستای ما می باشد. تولید سیمای محلی بوشهر در سال 78 و 80 و 83 موفق به کسب عنوان برتر در میان مراکز کل کشور گردید.

ر مهر ماه 1383 شبکه استانی سیمای مرکز با همت مدیرکل وقت و همراهی معاونت امور مجلس و استانها و استانداری بوشهر و با حضور جناب مهندس ضرغامی ریاست صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد.صدا و سیمای مرکز بوشهر در شهریور سال 1385 به رغم اینکه بیست و چهارمین استان افتتاح کننده شبکه استانی بود اما در افتتاح آپلینگ دهمین استانی بود که توانست با فرکانس 11103 و نرخ ارسال بیت 10000 ماهواره اینتل ست 602 کل کشور ، قسمتی از قاره آسیا ، شمال آفریقا ، شرق اروپا ، کشورهای مشترک المنافع را تحت پوشش قرار دهد. همچنین صدا و سیمای مرکز بوشهر اولین مرکز تمام دیجیتال ، در بهمن 1385 موفق به پوشش 100 درصدی مراکز شهرستانهای استان شد.

این مرکز در سالهای اخیر با همت ، پشتکار و تلاش در بخش های مختلف ، شاهد موفقیتهایی چه درزمینه جذب مخاطب وچه در زمینه کسب مقام ودریافت جوایز درجشنواره های مختلف داخلی وخارجی بوده است که این خود نوید دهنده آینده ای روشن برای این مرکز خواهد بود.