جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

99 درصد گاز استان بوشهر در بخش صنایع به مصرف می رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

99 درصد گاز استان بوشهر در بخش صنایع به مصرف می رسد

99 درصد گاز استان بوشهر در بخش صنایع به مصرف می رسد

99 درصد گاز استان بوشهر در بخش صنایع به مصرف می رسد

غلامعباس حسینی روزیکشنبه در نشست بررسی وضعیت گازرسانی به صنایع استان بوشهر افزود: به منظور تحقق این مهم، حمایت از صنایع، کمک به افزایش تولید داخلی و صیانت از محیط زیست، همه تلاش خود را به منظور سرعت بخشی در روند گازرسانی به صنایع بکار گرفته و درچند سال اخیر گازرسانی به صنایع استان بوشهر رشد روز افزون داشته است.
وی با اشاره به شکوفایی و رونق اقتصادی کشور با توسعه گازرسانی اظهار کرد: وجود منابع عظیم گاز پارس جنوبی و صنایع از جمله ویژگیهای استان بوشهر است که خوراک مصرفی آنها به طورعمده گاز یا فرآورده های گازی است و همین عامل سبب شده شرکت گاز به عنوان دومین فروشنده گاز به صنایع در میان شرکت های گاز استانی به حساب آید.
حسینی افزود: با تکمیل طرح های در دست اجرا و تداوم روند موجود، این رتبه همچنان ارتقا می یابد و درآینده نزدیک این شرکت جایگاه نخست گازرسانی به صنایع کشور را کسب می کند.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر ادامه داد : درزمان حاضر از مجموع گاز مصرفی استان، 70 درصد به پتروشیمی ها، بیش از25 درصد به نیروگاه ها، افزون بر 2.5 درصد به صنایع فولاد و سیمان و تنها یک درصد به بخش خانگی اختصاص می یابد.
وی بیان کرد: یکی از مهمترین برنامه ها و هدفهای این شرکت، شناسایی متقاضیان بزرگ صنعتی و امضای قرارداد با آنها به منظور فروش گاز به صنایع با هدف جایگزینی گاز به جای سوخت مایع، کمک به اشتغال زایی، شکوفایی اقتصاد استان و کشور و کاهش آلودگی های زیست محیطی است.
حسینی افزود: در این ارتباط هم اکنون شرکت گاز استان بوشهر سوخت پتروشیمی های مستقر در منطقه پارس جنوبی شامل پتروشیمی های مبین، پتروشیمی دماوند، پتروشیمی متانول کاوه در شهرستان دیر و نیز پتروشیمی های فاتح کیمیا صنعت و سیراف انرژی را تامین می کند.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: استان بوشهر با توجه به وجود منطقه پارس شمالی، واحدهای پتروشیمی عمده و صنایع متعدد، دارای ظرفیت های بالایی در حوزه توسعه زیرساخت های اقتصادی و افزایش اشتغال است که با توجه به این مهم ادامه روند سرعت بخشی درگازرسانی به صنایع از جمله اولویت های اصلی شرکت گاز استان بوشهر است که در سالجاری نیز با جدیت دنبال می شود.