سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

90 هکتار اراضی ملی شهرستان بوشهر رفع تصرف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

90 هکتار اراضی ملی شهرستان بوشهر رفع تصرف شد

90 هکتار اراضی ملی شهرستان بوشهر رفع تصرف شد

90 هکتار اراضی ملی شهرستان بوشهر رفع تصرف شد

سهیل مهاجری روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این پرونده مربوط به فردی است که در سال‌های گذشته نسبت به رای کمیسیون ماده واحده شهرستان بوشهر مبنی بر ملی اعلام شدن 90 هکتار از اراضی مورد نظر، اعتراض و ادعای مالکیت داشته است.
وی بیان کرد: با پیگیری‌های اداره حقوقی شهرستان بوشهر و برابر رای صادر شده در دادگاه عمومی حقوقی شهرستان بوشهر، پس از اعتراض نیز حکم به نفع دولت صادر شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر ادامه داد: صورتجلسه رفع تصرف صورت گرفته نیز توسط رئیس اداره شهرستان، واحد حقوقی، یگان حفاظت، واحد مهندسی و با هماهنگی و همراهی پاسگاه انتظامی چغادک در اراضی یاد شده واقع در چاکوتاه نهایی شد و به امضا دو طرف رسیده است.
وی از مجموعه دادگستری و پاسگاه انتظامی چغادک بخاطر اهتمام و رسیدگی دقیق به پرونده مورد نظر تشکر کرد و اظهار داشت: همه دستگاه‌های ارجای استان باید درحفاظت و صیانت از عرصه‌های منابع طبیعی کوشا باشند.
مهاجری از همکاری مردم در حفاظت از عرصه‌های ملی نیز قدردانی کرد و افزود: تمامی مردم استان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی، قطع درختان یا آتش سوزی، مراتب را به ادارات منابع طبیعی اطلاع دهند.‏
وی تاکید کرد: یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر در تمامی شهرستان‌ها در اراضی ملی حضور مستمر دارد و با سودجویانی که قصد تصرف اراضی ملی را داشته باشند در چارچوب قانون برخورد قاطع می کند.