جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

865 نفر طلبه درحوزه های علمیه برادران استان بوشهرتحصیل می کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

865 نفر طلبه درحوزه های علمیه برادران استان بوشهرتحصیل می کنند

مدیر حوزه های علمیه استان بوشهر گفت: در سال تحصیلی جدید 865 طلبه برادر درحوزه های علمیه این استان مشغول به تحصیل می شوند که 165 نفر ازاین تعداد ورودی سال جدید هستند.

865 نفر طلبه درحوزه های علمیه برادران استان بوشهرتحصیل می کنند

 

حجت الاسلام رضا خدری روز جمعه در آیین آغاز سال تحصیلی جدید در حوزه علمیه چهارده معصوم (ع) برادران در برازجان به نقش حوزه های علمیه در توسعه امور دینی و مذهبی در جامعه اشاره کرد و افزود: حوزه های علمیه برکات زیادی برای همه مردم و جامعه دارند.
وی اضافه کرد: دراستان بوشهر هشت مدرسه علمیه حوزوی برادارن مشغول به فعالیت هستند که همه آنها دارای ساختمان مستقل آموزشی و اداری و خوابگاهی هستند وساختمان برخی مدارس نیز در دست ساخت و تکمیل است.
مدیر حوزه های علمیه استان بوشهر ادامه داد: حوزه های علمیه استان بوشهر آمادگی خود را برای تامین نیرو درعرصه های تبلیغی و دینی برای همکاری و مشارکت بیشتر با همه نهادها اعلام می کند.
وی همچنین بر توجه و همکاری بیشتر نهادهای دولتی با حوزه های علمیه و رفع مشکلات و تامین امکانات لازم آنها تاکید کرد.
خدری گفت: همایشی با موضوع حوزه انقلابی در دوم آذرماه سالجاری در مرکز استان بوشهر با هدف تحقق حوزه انقلاب مد نظر مقام معظم رهبری برگزار می شود.
مدیر حوزه علمیه چهارده معصوم(ع) برازجان نیز گفت: در حوزه علمیه چهارده معصوم (ع) برازجان 100 طلبه برادر در سطح 1و 2 مشغول به تحصیل هستند.
حجت الاسلام محمد جوکار افزود: حوزه علمیه چهارده معصوم برازجان در زمینی به مساحد 15 هزار مترمربع با 10 هزار متر زیربنا، 12 کلاس و 30 حجره، استادسرا، مجموعه اداری، فرهنگی، مسجد و خوابگاهی ساخته شده است.
وی بیان کرد: حوزه علمیه چهارده معصوم (ع) برازجان یکی از حوزه های موفق استان بوشهر در زمینه جذب استادان با گرایش های ادبیات عرب، فقه و اصول، فلسفه و کلام است.
مدیر حوزه علمیه چهارده معصوم(ع) برازجان اظهارکرد: برای اولین بار در استان بوشهر حوزه علمیه چهارده معصوم(ع) برای علاقمندان و داوطلبان تحصیل در حوزه علمیه در سنین بالا و بزرگسالان دروه های آموزشی معارف حوزوی و دینی برگزار می کند.
جوکار گفت: ثبت نام این دوره ها آغاز شده و تا پایان شهریورماه برای سال تحصیلی جدید ادامه دارد. 
در این آیین از طلبه ای برتر حوزوی تجلیل شد.