سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

77.6 درصد بوشهریها درانتخابات شرکت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

77.6 درصد بوشهریها درانتخابات شرکت کردند

77.6 درصد بوشهریها درانتخابات شرکت کردند

77.6 درصد بوشهریها درانتخابات شرکت کردند

عبدالکریم گراوند عصر روز شنبه در گفت وگو باخبرنگاران افزود: از مجموع آرای یادشده 557 هزار و 873 رای صحیح و 15 هزار و 144 رای باطله بوده است.وی اضافه کرد: از مجموع آرای صحیح ماخوذه در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی با 328 هزار و 806 رای معادل 59درصد را به خود اختصاص داد و حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی نیز با 223 هزار و 278 رای 40درصد آرا را بدست آورد.
رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر اظهارداشت: همچنین سید مصطفی آقا میرسلیم سه هزارو 806 رای و سید مصطفی هاشمی طبا نیز یکهزارو 983 رای را به خود اختصاص دادند.تعداد 738هزارو 421 نفر از جمعیت استان بوشهر در انتخابات 29 اردیبهشت ماه واجد شرایط رای بودند.
وی با قدردانی از حضور باشکوه بوشهریها در انتخابات و پوزش بابت فراهم نشدن شرایط رای گیری از شماری از مردم این استان گفت: برغم اینکه در همه انتخابات گذشته مرسوم بود که همه افرادی که تا ساعت 24 خارج از شعب حضور داشتند به داخل شعبه های اخذ رای هدایت و کار رای گیری از آنها انجام می شد اما در این دوره از انتخابات بدلیل اینکه هیات نظارت معتقد است که کار رای گیری باید روز جمعه انجام شود و بعد از ساعت 24بعنوان روز شنبه محسوب می شود امکان گرفتن آرای شمار زیادی از مردم این استان به خصوص در شهر بوشهر فراهم نشد.
گراوند ادامه داد:این درحالی است که شمار زیادی از مردم بیش از چهار ساعت در صف های اخذ رای حضور داشتند اما امکان گرفتن آرای آنها برای انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی فراهم نشد.
رئیس ستاد انتخابات استان بوشهرگفت:دراین دوره از انتخابات برای نخستین بار در شهرهای بوشهر و برازجان رای گیری به شکل الکترونیکی انجام شد که بدلیل کندی انجام امور کار رای گیری با سرعت پیش نرفت.
وی افزود: باوجود اینکه از اول صبح به صورت مکتوب کند بودن رای گیری در شهرهای بوشهر و برازجان به ستاد انتخابات اعلام شد اما از جمعه شب اجازه رای گیری دستی داده شد.
گراوند یادآورشد:مردم مشتاقانه برای شرکت درانتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی حضور پیدا کرده بودند که فراهم نشدن رای گیری از آنها باعث گله مندی شان شد که از آنها پوزش می خواهیم.
وی از همه عوامل دست اندرکار در برگزاری انتخابات استان بوشهر شامل هیات های اجرایی ، نظارت ، بازرسی و نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی که بستر ساز برگزاری انتخاباتی امن را فراهم کردند قدردانی کرد.