جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

750 خانوار مددجوی گناوه از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

750 خانوار مددجوی گناوه از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج شدند

750 خانوار مددجوی گناوه از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج شدند

750 خانوار مددجوی گناوه از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج شدند

مراد شمس الدینی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: کمیته امداد در سر فصل امور توانمندسازی محرومان و نیازمندان جامعه برای ایجاد فرصت های شغلی اهمیت ویژه ای قائل است و در این بخش علاوه بر شناسایی مددجویان مستعد در مراحل بعدی، پرداخت وام، ارائه آموزش های فنی و حرفه ای، رسیدگی و نظارت بر حسن اجرای طرح ها و نیز کمک به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی آنها را مورد توجه قرار می دهد.
وی گفت: ناظران کمیته امداد در 6ماه اول سال جاری 1740 نوبت از طرح های خودکفایی مددجویان بازدید و بر حسن اجرای آنها نظارت کردند.
وی بیان کرد: نظارت بر حسن اجرای طرحهای خودکفایی و اشتغال توسط کارشناسان مجرب و با تجربه در بخش های، دامپروری، کشاورزی، مغازه داری، قالیبافی و مشاغل خانگی صورت می گیرد.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) گناوه از پرداخت مبلغ یک میلیارد و 60میلیون ریال حق بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانواده و کار آفرینان اشتغال زایی به 335 خانوار در 6 ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: یکی از فرایند های توانمند سازی مددجویان، هدایت آنان در مسیر بیمه های تامین اجتماعی و برای برخودداری از مزایای بازنشستگی است تا از ظرفیت ها استفاده لازم ببرند.
وی اظهار کرد: این مدیریت در نظر دارد طرح پالایش بیمه های تامین اجتماعی را به صورت تدریجی در برنامه های خود قرار دهد تا نیازمندان در نوبت ازاین طریق بیمه شوند.
شمس الدینی گفت: با حذف سرانه درمان، اقدامات لازم برای بهرمندی مددجویان شهر گناوه از طریق کارت درمانی امداد و مزایای بیمه سلامت صورت گرفته است.
وی یادآورشد: از مجموع سه هزارو 623 خانوار تحت پوشش این نهاد 2 هزارو 923 خانوار مستمری بگیر و 700 خانوار نیز بصورت تک یا چند خدمتی حمایت می شوند.