جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

5500 مددجوی کمیته امداد استان بوشهرمهارتهای فنی و حرفه ای را فرامی گیرند - نمایش محتوای خبر

 

 

5500 مددجوی کمیته امداد استان بوشهرمهارتهای فنی و حرفه ای را فرامی گیرند

5500 مددجوی کمیته امداد استان بوشهرمهارتهای فنی و حرفه ای را فرامی گیرند

5500 مددجوی کمیته امداد استان بوشهرمهارتهای فنی و حرفه ای را فرامی گیرند

احمد لطفی روز یکشنبه در آئین تجلیل از خبرنگاران استان افزود: با توجه به تفاهم نامه کمیته امداد با فنی و حرفه ای هشت میلیارد ریال امسال برای آموزش این افراد پیش بینی شده است.
وی اضافه کرد: همچنین در بخش مشاغل کوچک و خانگی نیز با توجه به کاریابی هایی که در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و شهرک های صنعتی ایجاد شده است، تلاش می شود با 580میلیارد ریال اعتبار سه هزار و 443 شغل در استان از طریق منابع دولتی و کمیته امداد در استان ایجاد شود.
لطفی با اشاره به توانمندسازی سه هزار و 809 مددجوی کمیته امداد استان در سال گذشته یادآور شد: پارسال با 230میلیارد ریال اعتبار 2هزار و 563 شغل کوچک در استان ایجاد شد.
وی در باره مسکن مددجویان کمیته امداد گفت:30 درصد خانواده های زیرپوشش این نهاد حمایتی یا مسکن ندارند و یا فاقد مسکن مناسب هستند، در این ارتباط کمیته امداد استان بوشهر برای برطرف کردن این مشکل اساسی در مدت 3تا 5 سال برنامه ریزی و تلاش می کند.
لطفی اظهار کرد: برهمین اساس امسال 130میلیارد ریال اعتبار برای احداث، تعمیر مسکن و اسکان موقت یکهزار و 486 مورد برنامه ریزی شده است.
وی حضور و مشارکت مردم برای تامین مسکن مددجویان را ضروری دانست و گفت: پارسال در کنار 55 میلیارد ریال اعتبار دولتی برای تامین مسکن مددجویان 25میلیارد ریال معادل 50 درصد کمکهای دولتی، کمکهای خیرخواهانه مردم در این بخش جذب و یکهزار و 394 فعالیت عمرانی در بخش مسکن انجام شد.
لطفی در باره مشارکتهای مردمی نیز اظهار کرد: افزایش مسئولیت اجتماعی مردم در مقابل نیازمندان از هدفهای مهم کمیته امداد است که در این ارتباط امسال با 400 درصد افزایش 20 میلیارد ریال در بخش زکات فطره جمع آوری و در اختیار نیازمندان قرار گرفت.
وی با اشاره به درپیش بودن عید قربان گفت: براساس برنامه ریزی ها تلاش می شود با هفت میلیارد ریال اعتبار 50 درصد از مددجویان کمیته امداد زیر پوشش این طرح قرار بگیرند.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: برگزاری آئین ازدواج 600 نوعروس زیر پوشش کمیته امداد و اطعام 20 هزار نفر در دهه امامت و ولایت از جمله دیگر برنامه های پیش روی این نهاد است.
وی با اشاره به درآستانه بودن سال جدید تحصیلی و برگزاری جشن عاطفه ها یادآور شد: جشن عاطفه ها همانند سال گذشته از اول شهریور آغاز و تا آغاز به کار مدرسه ها ادامه دارد.
لطفی بیان کرد: براساس برنامه ریزی ها با همت سازمانها و دستگاههای اجرایی از جمله اوقاف و امورخیریه، نیروگاه اتمی، سپاه امام صادق (ع) و استانداری تلاش می شود برای هشت هزار و 500 دانش آموز زیر پوشش یک بسته کامل لوازم تحریر و فرم مدرسه تامین شود.
وی همچنین برگزاری طرح اوقات برای 10هزار و 615 نفر از مددجویان با 28میلیارد ریال اعتبار را از جمله دیگر برنامه های کمیته امداد استان بوشهر عنوان کرد.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به فعالیت صندوق خیریه ای ولایت زیر پوشش کمیته امداد گفت: هدف از راه اندازی این صندوق ایجاد پشتوانه مالی برای اجرای طرحهای مختلف این نهاد در بخش مسکن، اشتغال، ازدواج و کارآفرینی است.
وی یادآور شد: صندوق ولایت کمیته امداد در چهار ماه نخست امسال 100 میلیارد ریال وام قرض الحسنه کارگشایی به نیازمندان پرداخت کرده است.
در زمان حاضر 7 درصد جمعیت استان معادل 55 هزار نفر در قالب 27هزار خانواردر استان بوشهر زیر پوشش خدمات کمیته امداد قرار دارند.