جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

53 تن از نیروهای بومی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر مشغول به کار شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

53 تن از نیروهای بومی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر مشغول به کار شدند

53 تن از نیروهای بومی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر مشغول به کار شدند

53 تن از نیروهای بومی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر مشغول به کار شدند

حسین نامور روز سه شنبه درحاشیه بازدید از چند واحد تولیدی منطقه ویژه اقتصادی استان بوشهر افزود: در زمان باقی مانده از سال جاری نیز با حمایت مدیران عامل واحدهای تولیدی و کارآفرینان مستقر در منطقه ویژه به تناسب ظرفیت تولید به اشتغال پایدار دست پیدا می کنیم.
وی بیان کرد: اکنون توجه به سرمایه گذاری و ترغیب سرمایه گذاران برای حضور در منطقه راه حل نخست حل مشکلات اقتصادی این مجموعه است که در سال جاری توجه جدی خود را به این مهم معطوف کردیم.
نامور ادامه داد: برخی از واحدهای تولیدی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر نیز با وجود اینکه محصولات آنها با کیفیت مناسب و بالاتری نسبت به نمونه خارجی تولید می شود ولی به دلیل ارزش گذاری پایین کالای وارداتی قادر به رقابت با آنها نیستند.
وی افزود: برای نمونه هم اکنون یکی از مشکلات پیش روی شرکت سنگ مصنوعی اورانوس واردات بی رویه کالای مشابه چینی است که با ارزش پایین تری در گمرک ترخیص و به دست مصرف کننده می رسد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر افزود: در موضوع ارزش گذاری کالاهای وارداتی گمرک سنگ های تزئینی وارداتی را بطور یکسان ارزش گذاری می کند که با توجه به تنوع تولید این سنگ ها در داخل کشور باید قیمت گذاری به میزان دقیق تری انجام و هر سنگ تولیدی بسته به مدل و طرح آن یک قیمت مناسبی روی آن اعمال شود.
وی تاکید کرد: وقتی گمرک در چنین موارد هر جنسی را متناسب با طرح و کیفیتش قیمت گذاری کند قیمت سنگ های وارداتی نیز متناسب با کالای مشابه داخلی افزایش قیمت پیدا کرده و از این طرق قدرت رقابت پذیری کالای تولید داخل به واسطه افزایش قیمت نمونه وارداتی قدرت رقابت پذیری بیشتری در بازار پیدا می کند.
نامور، با اشاره به نامه اخیر معاون اول رئیس جمهوری مبنی بر منع واردات کالاهای مشابه تولید داخلی اظهار داشت: در این ارتباط از مسئولان و دست اندرکاران ذیربط انتظار داریم که برای حمایت تولیدات داخلی واردات کالاهای مشابه تولید داخلی جلوگیری به عمل آید.
نامور ادامه داد: با توجه به اینکه کالاهای تولیدی در مناطق آزاد و ویژه به میزان درصد ارزش افزوده از این مالیات برارزش افزوده معاف هستند باید تولید کنندگان از این مزیت استفاده کنند.
وی یادآور شد: قطعات و مواد اولیه وارداتی به کار رفته برای تولید کالا در مناطق ویژه اقتصادی و آزاد از پرداخت هرگونه عوارض و حقوق گمرکی معاف هستند که در این زمینه واحدهای تولیدی می توانند از این مزیت به نحو مطلوبی بهره ببرند.
شرکت سنگ مصنوعی اورانوس نخستین تولید کننده انواع سنگ های مصنوعی، گرانول، وان و جکوزی در کشور است و شرکت پولاد بتن زیوان با تولید و ابداع انواع قالب های صنعتی (تولید خرپا و تیرچه فلزی) و یراق آلات سقف کاذب از جمله واحدهای فعال مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر است.