حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

517 آموزشگاه ابتدایی بوشهر زیر پوشش طرح تدبیر - نمایش محتوای خبر

 

 

517 آموزشگاه ابتدایی بوشهر زیر پوشش طرح تدبیر

517 آموزشگاه ابتدایی بوشهر زیر پوشش طرح تدبیر

517 آموزشگاه ابتدایی بوشهر زیر پوشش طرح تدبیر

محمود قاسمی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در طرح تدبیر برنامه عملیاتی سالانه جامع و مطلوب، اندوخته های علمی و دانش فنی تهیه و تدوین و به سایر مدیران مدارس انتقال می یابد.
وی اضافه کرد: به منظور بهبود مدیریت مدرسه، ارتقای کیفیت یادگیری دانش آموزان و استفاده بهینه از امکانات و تجهیزات، طرح تدبیر در دستور کار مدرسه های ابتدایی قرار گرفت.
وی مدیریت کارآمد و اثر بخش را ازمهمترین هدف های طرح آموزشی - تخصصی در مدارس ابتدایی عنوان کرد و گفت: طرح تدبیر باید مبتنی بر برنامه محوری و تکیه به اسناد بالادستی بویژه سند تحول بنیادین درآموزش و پرورش تهیه و تنظیم شود.
قاسمی، نهادینه سازی، برنامه محوری، توسعه خود ارزیابی، جلب مشارکت درونی و بیرونی، تقویت فرایند ارزیابی مستمر و تلاش برای بهبود مستمر فرایندها در مدرسه ها را از دیگر هدف های طرح تدبیر عنوان کرد.
وی بیان کرد: ارتقای مدیریت آموزشگاهی یکی از سیاست های اصلی آموزش و پرورش است و واحدهای آموزشی می توانند با تکیه بر امکانات مادی و منابع انسانی برنامه هایی مبتنی برهدف های آموزش و پرورش را تدوین و به مرحله اجرا بگذارند.
قاسمی با بیان اینکه تیم برنامه ریزی طرح تدبیر در استان بوشهر بسیار فعال است گفت: این تیم اقدام به تهیه دفتر برنامه ریزی سالانه آموزشی و راهنمای تصویری سامانه تدبیر ویژه مدیران مدارس و معاونان آموزشی کرده است و از طرف معاون آموزش ابتدایی وزارت متبوع نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.