جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

472جلد سند املاک روستایی در استان بوشهر صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

472جلد سند املاک روستایی در استان بوشهر صادر شد

472جلد سند املاک روستایی در استان بوشهر صادر شد

472جلد سند املاک روستایی در استان بوشهر صادر شد

حمید حیدری بریدی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: از این تعداد 210 جلد سند مربوط به مناطق روستایی و 262جلد نیز مربوط به شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت است.
وی اضافه کرد: افزون براین 829فقره پرونده سند مالکیت شهری و روستایی نیز به اداره ثبت اسناد استان ارسال شده که از این تعداد 680پرونده آرای آنها صادر شده است.
حیدری بریدی اظهار کرد: پارسال 2هزار و 400 جلد سند با همکاری ثبت اسناد و املاک در این استان صادر و به متقاضیان واگذار شد که از این شمار یکهزار و 300 جلد سند مربوط به روستاها و یکهزار و 100 جلد سند املاک شهری است.
وی بیان کرد: صدور سند مالکیت در روستاها مزایای دریافت تسهیلات، ضمانت بانکی، افزایش ارزش حقوقی و اقتصادی ملک را به همراه دارد و این شرایط میل و رغبت مردم برای سند دار کردن املاک را افزایش می دهد.
حیدری بریدی در باره واگذاری زمین های روستایی گفت: برنامه ریزی و اتخاذ سیاست های مناسب برای تامین زمین های ملی واقع در محدوده روستا یکی از وظایف بنیاد مسکن است که در این ارتباط اقدام به شناسایی، تملک، تسطیح، تفکیک و واگذاری به افراد واجد شرایط می کند.
وی گفت: برهمین اساس در مدت چهار سال گذشته 671هکتار زمین تملک و یکهزار و 299 قطعه زمین به روستاییان استان بوشهر واگذار شده است.