سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

400 نفر از دانش آموز دیری به راهیان نور اعزام می شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

400 نفر از دانش آموز دیری به راهیان نور اعزام می شوند

فرمانده بسیج دانش آموزی شهید فهمیده شهرستان دیر گفت: 400 نفر از دانش آموز این شهرستان در قالب راهیان نور به مناطق عملیاتی اعزام می شوند.

400 نفر از دانش آموز دیری به راهیان نور اعزام می شوند

 

سرگرد یونس شعرانی روز سه شنبه در جلسه اردوی راهیان نور شهرستان دیر افزود: راهیان نور تاثیر بسزا و غیر قابل انکاری بر روحیه دانش آموزان دارد.
وی گفت: انتقال ارزش های دفاع مقدس به دانش آموزان و جوانان از اهداف راهیان نور است. 
فرمانده بسیج دانش آموزی شهید فهمیده شهرستان دیر افزود: همکاری بین آموزش و پرورش و سپاه باعث شد تا این برنامه هر سال به بهترین شکل اجرا شود و امسال نیز با قوت این برنامه دنبال می شود.
وی از برگزاری دوره آموزشی درس آمادگی دفاعی ویژه 30 نفر از مربیان درس آمادگی دفاعی معلمان و مربیان خبر داد و گفت: شرکت کننده در این دوره با فنون تدریس درس آمادگی دفاعی، نقش پدافند غیر عامل ،اقتصاد مقاومتی ،اصول کمکهای اولیه ، تهدیدات سایبری و راهکارهای دفاعی آشنایی بیشتری پیدا می کنند.
شعرانی در خصوص برگزاری مانور پدافند غیرعامل در مدارس یادآورشد: مانور پدافند غیر عامل در شش آموزشگاه در دیر و بخش بردخون برگزار می شود.
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش دیر نیز با اشاره به اجرای برنامه راهیان نور، گفت: آموزش و پرورش همچون سال های گذشته در خصوص اعزام راهیان نور به مناطق عملیاتی با سپاه همکاری خواهد کرد.
اسماعیل مختار زاده افزود: آشنایی دانش آموزان با موضوع مهم پدافند غیرعامل ضروری است و باید در مدارس مورد توجه قرار گیرد