جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

40 درصد شبکه آبرسانی روستایی در استان بوشهر فرسوده است - نمایش محتوای خبر

 

 

40 درصد شبکه آبرسانی روستایی در استان بوشهر فرسوده است

40 درصد شبکه آبرسانی روستایی در استان بوشهر فرسوده است

40 درصد شبکه آبرسانی روستایی در استان بوشهر فرسوده است

مسعود نصوری روز یکشنبه به مناسبت آغاز هفته صرفه جویی در مصرف آب افزود: برای اصلاح شبکه آبرسانی روستایی استان بوشهر 980میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی اضافه کرد: با توجه به انتقال آب با خطوط طولانی به استان بوشهر، ترمیم این خطوط نیازمند سرمایه گذاری قابل توجهی است که باید در اولویت برنامه های تخصیص اعتباری قرار گیرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: کاهش میزان هدر رفت آب در استان نیازمند تخصیص اعتبار است که پایش خطوط انتقال و کاهش هدر رفت آب در بخش اعتبارات نگاه ویژه ای می طلبد.
نصوری با اشاره به ایجاد مخازن آب روستایی افزود: برای ایجاد مخازن آب روستایی با ظرفیت 23 هزار متر مکعب در استان بوشهر160میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی با تاکید بر توجه به تکمیل مجتمع‌های آب روستایی اظهار کرد: 11 مجتمع آب روستایی با میانگین 25درصد پیشرفت فیزیکی در استان بوشهر وجود دارد که تکمیل آنها نیازمند تامین اعتبار است.
نصوری گفت: تاکنون برای اجرای این مجتمع‌های آبرسانی روستایی 420میلیارد ریال اعتبارهزینه شده و برای تکمیل آن نیز یکهزار و620میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی تاکید کرد: اصلاح خطوط انتقال و شبکه توزیع آب روستایی استان بوشهر که در معرض آسیب قرار دارد در اولویت برنامه های این شرکت است.
نصوری یادآور شد: استان بوشهر به عنوان یکی از استان های جنوبی کشور با بحران شدید کم آبی روبه رو است و صرفه جویی در مصرف آب باید مورد توجه باشد.
وی ادامه داد: تامین بیش از 90 درصد آب آشامیدنی مورد نیاز استان از استانهای همجوار، هدر رفت 35 درصدی آب در شبکه توزیع (به دلیل فرسودگی شبکه و نبود اعتبارکافی برای بازسازی و نوسازی) ایجاب می کند با صرفه جویی زمینه گذر از بحران کم آبی فراهم شود.