جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

350تن مواد غذایی از بندر دیر بوشهر به مقصد قطر ارسال شد - نمایش محتوای خبر

 

 

350تن مواد غذایی از بندر دیر بوشهر به مقصد قطر ارسال شد

350تن مواد غذایی از بندر دیر بوشهر به مقصد قطر ارسال شد

350تن مواد غذایی از بندر دیر بوشهر به مقصد قطر ارسال شد

محمد مهدی بنچاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این محموله شامل میوه، تره‌بار و سبزیجات با سه فروند شناور به مقصد قطر ارسال شده است.
وی اضافه کرد: بنادر جنوبی استان بوشهر کمترین فاصله را با کشور قطر دارند طوریکه نزدیکترین بندرهای ایران به قطر بنادر عسلویه و نخل تقی با فاصله 148 مایل دریایی است.
بنچاری با اشاره به اینکه بازرگانان استان بوشهر با کشور قطر دارای ارتباط تجاری دیرینه هستند افزود: بنادر استان بوشهر توانایی و ظرفیت لازم برای تامین و صادرات مواد غذایی را به قطر دارند که بنادر دیر، عسلویه و نخل ‌تقی از زیرساخت‌های مناسبی در این زمینه برخوردار هستند.
وی با اشاره به توسعه زیرساخت های بندر تجاری دیر یادآورشد: سال گذشته همزمان با دهه فجر طرح های زیادی با سرمایه گذاری 99 میلیارد ریال در این بندر به بهره برداری رسید.
بنچاری یادآور شد: اجرای پروژه ساختمان انبار، با اعتبار 36 میلیارد ریال، احداث سردر ورودی بندر با اعتبار 3.2 میلیارد ریال، محوطه سازی با اعتبار 60 میلیارد ریال و احداث ساختمان سرویس‌های بهداشتی با اعتبار 650 میلیون ریال از جمله پروژه های اجرا شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه زیرساخت‌های بنادر استان بوشهر برای فعالیت‌های تجاری افزایش یافته اظهار داشت: بنادر استان بوشهر ظرفیت بالایی در امر تجارت دریایی و تخلیه و بارگیری کالا دارند.
درپی قطع رابطه اجرای تحریم و بستن مرزهای هوایی، دریایی و زمینی کشورهای عربستان سعودی، بحرین، مصر، امارات عربی و برخی دیگر از کشورها علیه قطر جمهوری اسلامی ایران برای تامین نیازهای این کشور اعلام آمادگی کرده است.
بندر دیر در 200 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.