جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

35هزارو167دانش آموز بوشهری زیرپوشش طرح شهاب قرار گرفتند - نمایش محتوای خبر

 

 

35هزارو167دانش آموز بوشهری زیرپوشش طرح شهاب قرار گرفتند

35هزارو167دانش آموز بوشهری زیرپوشش طرح شهاب قرار گرفتند

35هزارو167دانش آموز بوشهری زیرپوشش طرح شهاب قرار گرفتند

رضا آذین روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: از این تعداد دانش آموز 17هزار و 196 دانش آموز در پایه چهارم، 11هزار و 921 نفر پایه پنجم، پنج هزار و 232 نفر در پایه ششم و 818 نفر درپایه هفتم هستند.
وی اضافه کرد: طرح ملی شهاب امسال در 12 شهر استان بوشهر شامل خورموج، بوشهر، جم، برازجان، دیر، گناوه، اهرم، دلوار، دیلم، سعدآباد، عسلویه و کنگان اجرا می شود.
رئیس بنیاد ملی نخبگان استان بوشهر گفت: طرح ملی شهاب بزرگترین برنامه نخبه پروری در سطح کشور است که در آئین نامه و اساس نامه بنیاد نخبگان توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.
وی بیان کرد: دانش آموزان پایه چهارم تا ششم ابتدایی در هشت حوزه مختلف شامل ریاضی، هوش کلامی، فضایی، فرهنگی، دینی، ورزشی و هنر مورد ارزیابی قرار می گیرند و در فاز دوم که از پایه هفتم به بالاست این استعدادها به صورت هدفمند هدایت می شوند.
آذین با اشاره به اینکه امسال چهارمین سال برگزاری طرح ملی شهاب است، گفت: هدف از برگزاری طرح ملی شهاب ایجاد اجتماع های نخبگانی دانش آموزی، شناسایی و هدایت استعدادهای برتر در جامعه است.
وی افزود: برهمین اساس برای معلمان دانش آموزان از شهریور تا آبان ماه کارگاه آموزشی در مورد شیوه اجرای طرح شهاب در مدرسه برای شکوفایی توانمندی ها و هدایت آن برنامه ریزی می کنند.
آذین اضافه کرد: فاز دوم اجرای طرح ملی شهاب مرحله هدایت آموزشی و توانمند سازی است که اجرای آن همت جمعی همه نهادهای فناورانه و آموزش و پرورش را می طلبد.