جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

33 هزار سالمند استان بوشهر در سامانه سیب ثبت نام کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

33 هزار سالمند استان بوشهر در سامانه سیب ثبت نام کردند

33 هزار سالمند استان بوشهر در سامانه سیب ثبت نام کردند

33 هزار سالمند استان بوشهر در سامانه سیب ثبت نام کردند

علیرضا رئیسی روز یکشنبه در نشست با مدیران دستگاه های اجرایی استان بوشهر افزود: 6.7 درصد جمعیت این استان شامل 77 هزار نفر سالمندان هستند.
وی با بیان اینکه از این شمار سالمند 39 هزار نفر مرد هستند ادامه داد: در 20 سال آینده 14 درصد جمعیت کنونی سالمندان کشور به 20 درصد و در استان بوشهر به 11.8 درصد خواهد رسید که در این زمینه باید تمهیدات لازم را بیندیشیم.
رئیسی اضافه کرد: در این ارتباط از سال آینده رشته کارشناسی ارشد مراقبت پرستاری به رشته های دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر افزوده می شود.
وی تاکید کرد: تا سال 1402 باید 2 مرکز ویژه مراقبت از سالمندان در استان بوشهر داشته باشیم.
رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هم اکنون میزان باروری (تعداد فرزند آوری هر زن باردار) کلی در کشور 2.05 است که این میزان در استان بوشهر 2.15 و فراتر از میانگین کشوری است.
وی با اشاره به وضعیت تولد و مرگ‌ومیر در استان بوشهر گفت: سالانه 19 هزار نفر به جمعیت استان بوشهر اضافه و 3700 نفر فوت می شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بیان کرد: میزان مرگ و میر نوزادان 1 تا 29 روز در استان بوشهر زیر 8.5 درصد و این در حالی است که میانگین کشوری این شاخص 11.4 درصد است.
رئیسی گفت: میزان مرگ و میر نوزادان در استان بوشهر کاهش یافته طوریکه میانگین مرگ کودکان زیر یکسال در این استان به کمتر از 12 درصد رسیده است.
وی افزود: از سنین 1 تا 59 ماه میزان مرگ و میر کودکان در کشور 6.7 درصد، در استان بوشهر این عدد 5.6 درصد و کمتر از میانگین کشوری است.