سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

31 فروند شناور مغروق از آبهای خلیج فارس خارج شد - نمایش محتوای خبر

 

 

31 فروند شناور مغروق از آبهای خلیج فارس خارج شد

31 فروند شناور مغروق از آبهای خلیج فارس خارج شد

31 فروند شناور مغروق از آبهای خلیج فارس خارج شد

مسعود قاسمیان درگفت و گو باخبرنگاران افزود: این شمار شناور در سال های 92 تا 95 در کانال ورودی و خروجی بندر گناوه غرق و رها شده اند که وجود طولانی مدت این شناورهای مغروق در این کانال سبب ایجاد مشکلاتی در تردد شناورها در این بندر شده بود.
وی اضافه کرد: وجود 31 شناور غرق شده مشکلاتی از جمله کاهش ایمنی تردد دریانوردی، بروز تصادف شناورها، نارضایتی شرکت های کشتیرانی و دریانوردان فعال در منطقه، افزایش تدریجی ورود آلاینده ها از شناورها به محیط آبی و به دنبال آن بروز مخاطرات محیط زیستی را در پی داشته است.
قاسمیان اظهار داشت: دریافت گزارش های متعدد از سوانح دریایی درکانال بندر گناوه، خارج سازی 31 فروند لنج مغروقه را در دستور کار معاون بهره برداری و نگه داری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر قرار داد.
وی گفت: در این ارتباط پس از گرفتن سند تامین دلیل از مراجع قضایی، بازدید های میدانی توسط کارشناسان معاونت فنی و نگهداری و نمایندگان مشاور پروژه آغاز شید و با برگزاری تشریفات استعلام بهاء، یکی از پیمانکاران بومی بندر گناوه به عنوان پیمانکار پروژه انتخاب شد.
قاسمیان ادامه داد: سپس موقعیت لنج های مغروقه به منظور شروع عملیات خارج سازی ثبت و پس از عکس برداری به پیمانکار مربوطه به منظور شروع عملیات خارج سازی تحویل شد.
وی اظهار کرد: این عملیات ابتدا از سمت راست و بیرونی کانال آغاز شد و پس از پاک سازی در بخش سمت چپ کانال به اتمام رسید و لاشه های خارج شده به محل از پیش تعیین شده منتقل شدند.