جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

300 باشگاه کتاب خوانی در استان بوشهر فعال است - نمایش محتوای خبر

 

 

300 باشگاه کتاب خوانی در استان بوشهر فعال است

300 باشگاه کتاب خوانی در استان بوشهر فعال است

300 باشگاه کتاب خوانی در استان بوشهر فعال است

حمیده ماحوزی روز جمعه در نشست با خبرنگاران افزود: هدف از فعالسازی باشگاههای کتابخوان ترویج فرهنگ انس با کتاب در بین دانش آموزان کودک و نوجوان است.
وی تصریح کرد: مهلت ثبت باشگاه‌های کتاب خوانی در استان بوشهر تا پایان خرداد است و از نیمه خرداد تا نیمه تیرماه کتابفروشی‌ ها فعال هستند.
ماحوزی با اشاره به ظرفیت استان بوشهر در حوزه کتاب و کتابخوانی بیان کرد: باشگاه‌های کتاب‌ خوانی نقش مهمی در برگزاری مسابقه های فرهنگی دارند.
وی یادآور شد: باشگاههای کتاب خوان کتاب‌ها را در اختیار اعضا قرار می‌ دهند تا شروع به کتاب‌ خوانی کنند سپس در پایان تابستان با برپایی مسابقه ‌بهترین کتابخوان‌ها و باشگاه‌ها معرفی می‌شوند.
وی تصریح کرد: باشگاههای کتاب خوانی کودک و نوجوان شامل گروههای کتاب‌ خوان 12نفره از کودک و نوجوانانی هستند که برای خواندن یا مبادله کتاب زیر نظر یک مربی فعالیت می کنند که ضمن کتابخوانی، نقد و بررسی کتاب و نوشتن نامه به نویسنده کتاب را نیز انجام می‌ دهند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: شهر بوشهر، به‌ سبب برنامه‌های نوآورانه، مشارکت‌جویانه و منسجم و استفاده از ظرفیت‌های صنعتی، فرهنگی و هنری در تدوین برنامه‌های ویژه پایتخت کتاب ایران و حمایت از طرح‌های ترویج کتاب‌ خوانی پارسال به‌عنوان سومین پایتخت کتاب ایران معرفی شد.