جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

3 طرح پرورش ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس بوشهر اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

3 طرح پرورش ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس بوشهر اجرا می‌شود

3 طرح پرورش ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس بوشهر اجرا می‌شود

3 طرح پرورش ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس بوشهر اجرا می‌شود

 

 مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: در اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس استان بوشهر ۱۱ طرح از سوی سرمایه‌گذاران ارائه شده که امسال ۳ طرح آن به مرحله اجرا می‌رسد.

 زنده‌ بودی در نشست بررسی طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر ظرفیت این استان در حوزه آبزی‌پروری برشمرد و اظهار داشت: در این راستا طرح‌های مهمی تدوین و مطالعه شده که این ظرفیت‌ها به سرمایه‌گذاران معرفی شده است.

وی پرورش میگو در اراضی ساحلی این استان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: ظرفیت  تولید در اراضی پرورش میگو  با اجرای طرح‌های برقرسانی افزایش می‌یابد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر از پرورش و برداشت میگو 2 بار در سال در استان بوشهر خبرداد و گفت: با توجه به وضعیت آب و هوایی مناسب می‌توان 2 بار در سال ذخیره سازی و پرورش میگو انجام داد.

زنده‌بودی با اشاره به پرورش ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس بیان کرد: برای توسعه زیر ساخت پرورش ماهی در قفس طرح‌های مدونی مطالعه شده که امسال اجرایی می‌شود.

وی متقاضیان پرورش ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس این استان را 11 نفر اعلام و تصریح کرد: در اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس استان بوشهر 11 طرح از سوی سرمایه‌گذاران ارائه شده که امسال 3 طرح آن به مرحله اجرا می‌رسد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه طرح پرورش ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس بصورت آزمایشی در استان بوشهر اجرایی می‌شود بیان کرد: برای تحقق این مهم 4 قفس خریداری شده که این قفس‌ها در سال 2 بار 160 تن ماهی پرورش می‌دهند.

زنده‌بودی حداقل عمق دریا در پرورش ماهی در قفس را 20 متر دانست و گفت: امسال 3 طرح پرورش ماهی درقفس در آبهای استان بوشهر اجرایی می‌شود که هر طرح قادر است 500 تن ماهی تولید و 15 نفر مشغول بکار کند.

وی از تولید میگو از آبهای نامتعارف خبرداد و افزود: برای تحقق این مهم 4نقطه در استان بوشهر تعیین شده است.