جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

2500 واحد مسکونی در استان بوشهر مقاوم سازی می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

2500 واحد مسکونی در استان بوشهر مقاوم سازی می شود

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: تا پایان سال جاری 2500 واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت این استان مقاوم سازی می شود.

2500 واحد مسکونی در استان بوشهر مقاوم سازی می شود

 

حمید حیدری  افزود: در حوزه مسکن شهری در سال جاری احداث 600 واحد در برنامه است که عملیات اجرایی 300 واحد آن آغاز شده و با پیشرفت 45 درصد در دست اجراست.
وی اضافه کرد: تکمیل و استفاده از واحدهای در دست اجرا تا تیرماه سال آینده خواهد بود و عملیات اجرایی واحدهای مانده با ارائه تسهیلات لازم آغاز خواهد شد.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهراظهارداشت: در حوزه روستایی از حیث اعتبار، عملیات اجرایی و تعداد پروژه ها رتبه اول کشور را به دست آورده ایم و از استانهای خوزستان، بندرعباس، فارس و اصفهان رتبه بالاتری داریم.
وی با اشاره به اعتبار450میلیارد ریالی سال گذشته در حوزه عمران روستایی اضافه کرد: سال گذشته با 450 میلیارد ریال در حوزه عمران روستایی از رتبه 28 به رتبه 13 کشوری ارتقا ودر جایگاه مطلوبی قرار داریم.
حیدری گفت: از سال گذشته عملیات اجرایی 92 واحدمسکونی برای خانواده های دارای دو معلول در روستاها آغاز شده است که برای هرکدام از این واحدها 300میلیون ریال تسهیلات بلاعوض و 150 میلیون ریال تسهیلات روستایی تعلق گرفته است.
وی ادامه داد: احداث بوستان های روستایی به عنوان بزرگترین پروژه استان بوشهر و مهم ترین پروژه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استانهای دیگر الگوبرداری می شود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر یادآورشد: در سال جاری نیز با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک سه هزار اماکن روستایی سنددار خواهند شد.