جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

207هزار خانوار بوشهری در سرشماری فهرست برداری شد - نمایش محتوای خبر

 

 

207هزار خانوار بوشهری در سرشماری فهرست برداری شد

207هزار خانوار بوشهری در سرشماری فهرست برداری شد

استاندار بوشهرگفت:این استان دارای 320هزار خانوار است که ازابتدای اجرای طرح سرشماری حضوری از 207 هزار خانوار تاکنون فهرست برداری شده است.

مصطفی سالاری در بازدید از ستاد سرشماری نفوذ و مسکن استان بوشهر افزود:آخرین آمار نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن در این استان بیانگر دریافت کد آماری از 65درصد خانوارهاست.
مرحله اینترنتی هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن همزمان با سراسر کشور سوم مهرماه دراستان بوشهر آغاز و 24 مهرماه پایان یافت.
مرحله حضوری سرشماری عمومی نیز از 25مهرماه آغاز و تا 25 آبانماه ادامه دارد.
استاندار بوشهر اظهارداشت: شهروندان هم استانی جهت جمع آوری اطلاعات در طول روز های باقی مانده همکاری بیشتر و بهتری را با ماموران سرشماری داشته باشند.
وی خطاب به افرادی که در زمان مراجعه آمارگیران در منزل حضور نداشته اند گفت: این افراد با تماس تلفنی کد رهگیری ثبت نام اینترنتی خود را در اختیار ماموران ستاد سرشماری نفوس و مسکن قرار دهند.
سالاری با بیان اینکه تلاش می شود با کمترین خطا اطلاعات جمع آوری شود بیان کرد: برنامه ریزی نیازمند داشتن آمار دقیق است برهمین اساس با اجرای صحیح سرشماری بستر شتاب توسعه پایدار استان را باید فراهم کنیم .
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهرنیز گفت: در سرشماری عمومی نفوس و مسکن امسال 290 مامور کار سرشماری در این استان را برعهده دارند.
رضا عوض پور اضافه کرد: خانوارها در هنگام مراجعه ماموران که با جلیقه و پوشش سرشماری و کارت شناسایی مراجعه می کنند، اطلاعات و مدارک هویتی خود و افراد تحت تکفل در اختیار داشته باشند.
عوض پور گفت: سرشماری عمومی نفوس و مسکن طرحی ملی است که همه ارگانها و نهادها به صحنه آمده اند تا خروجی این طرح، دقیق و حساب شده باشد و بتوان از آن برای برنامه ریزی کشور در 10 سال آینده استفاده کرد.