جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

121طرح بزرگ آبرسانی درکشور دردست اجراست - نمایش محتوای خبر

 

 

121طرح بزرگ آبرسانی درکشور دردست اجراست

معاون برنامه ریزی و توسعه مهندسی شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: در زمان حاضر121طرح بزرگ آبرسانی درسطح کشور فعال است که با تکمیل آنها آب پایدار و مستمر بخشهای زیادی از شهرها و روستاهای مسیرتامین می شود.

121طرح بزرگ آبرسانی درکشور دردست اجراست

 

علی اصغر قانع  در بازدید از مجتمع آب شیرین کن بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: در این ارتباط بخشی از منابع مورد نیاز طرحهای آبرسانی که شامل 24 هزار میلیارد ریال است از طریق فاینانس از دو بانک داخلی تامین شده تا بتوانیم ورق و ساخت لوله های فولادی طرحها را داشته و در اختیار شرکتها قرار دهیم.
وی اضافه کرد: همچنین اعتباری نیز از محل اوراق مشارکت و اسناد خزانه اسلامی برای این پروژه ها اختصاص می یابد تا با توجه به اعتبار بالای مورد نیاز طرحهای یاد شده بتوانیم بخشی از طرحهای اولویت دار را در یک سال آینده به بهره برداری برسانیم.
قانع اظهارکرد: پیش بینی می شود در این طرحها 30 میلیون نفر جمعیت زیر پوشش قرار گیرد.
وی بیان کرد: در بخش روستایی نیز با اعتباری که از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافته برنامه ریزی شده در سالجاری و حداکثر تا خرداد 96 از 924مجتمع آب روستایی که در کشور دردست تکمیل است، 370 مجتمع مورد بهره برداری قرار گیرد.
معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: با تکمیل این مجتمع ها دو میلیون و 100 هزار نفر از جمعیت روستایی کشور از آب پایدار و مستمربهره مند می شوند.
وی تاکید کرد: نیاز مالی برای برطرف کردن مشکلات آب در بخش روستاهای کشور حدود 100 هزار میلیارد ریال است که امسال و سال آینده انتظار داریم از این میزان اعتبار حدود 20هزارمیلیارد ریال تزریق شود.