جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

11مولد ریزگرد در استان بوشهر وجود دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

11مولد ریزگرد در استان بوشهر وجود دارد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: 11 مولد ریز گرد در استان شناسایی و مطالعه برای مدیریت صحیح آن انجام شده است.

11مولد ریزگرد در استان بوشهر وجود دارد

 

 حسین دلشب در نخستین گردهمایی سمن ها با حضور نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به ابلاغ معاون اول رئیس جمهوری برای تشکیل کارگروه ریزگرد ها در استان ها، این کارگروه در استان ها به ریاست استانداران تشکیل و تلاش می شود مدیریت خوبی در این بخش انجام شود.
وی تصریح کرد: روزانه بالغ بر 100فلر در منطقه عسلویه فعالیت می کند که این فعالیتها موجب اسیدی شدن آب و خاک می شود به همین دلیل تشکیل مدیریت فلرینگ برای کنترل و جلوگیری از این اتفاق ضروری است.
مدیرکل محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: فعالیت های بزرگ صنعتی نباید بدون مطالعات زیست محیطی انجام شود و مکان یابی صحیح برای فعالیت های بزرگ گازی و نفتی باید انجام شود.
وی یادآور شد: توجه به محیط زیست، توجه به زندگی، سلامت و آینده توسعه استان است.
دلشب با اشاره به نبود راه حلی مناسب برای دفع آب های سطحی در استان بوشهر اظهار کرد: بخش بزرگی از آبهای سطحی استان به دلیل نبود مدیریت صحیح از بین می رود، در صورتی که با روشی صحیح می توان از آنها در موقعیت های بحرانی کمبود آب استفاده کرد.
وی یکی از مشکلات محیط زیست در استان بوشهر را نبود تصفیه خانه های فاضلاب ذکر کرد و گفت: استان بوشهر دارای 14شهر ساحلی است و مشکلات متعددی برای مدیریت فاضلاب دارد.
دلشب افزود: حل مشکلات فاضلاب شهر بوشهر جزو مصوبات سفر هیات دولت به استان است و تلاش می شود این مشکل به زودی برطرف شود