جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

100 مورد استاندارد امسال در استان بوشهر ثبت می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

100 مورد استاندارد امسال در استان بوشهر ثبت می شود

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: درسال گذشته 72 مورد استاندارد کالا دراین استان به ثبت رسید که امسال این شمار 100 مورد افزایش خواهد یافت.

100 مورد استاندارد امسال در استان بوشهر ثبت می شود

 

محمد رحیم بهره مند افزود: در پنج ماه سال جاری 40 مورد استاندارد در استان بوشهر به ثبت رسیده است.
وی اضافه کرد: هم اکنون 47 آزمایشگاه همکار در استان بوشهر در کنار استاندارد فعال هستند که در نظر است این آزمایشگاهها به سمت گرفتن استانداردهای بین المللی هدایت شوند تا قابلیت خدمات در سطح بین المللی را داشته باشند.
بهره مند بیان کرد: همچنین هم اینک هفت شرکت بازرسی در سطح ملی در استان بوشهر فعال است که دوشرکت بزودی بین المللی خواهند شد.
وی اظهارکرد: آزمایشگاه کلاه ایمنی که راه اندازی آن همواره از دغدغه های اصلی رئیس سازمان استاندارد کشور بود تنها در استان بوشهر فعال است.
بهره مند اضافه کرد: آزمایشگاه تشخیص 70 نوع سم در انواع مواد غذایی نیز از دیگر فعالیتها در بخش آزمایشگاه همکار در استان است که به نحو مطلوب فعالیت می کند.
وی با اعلام اینکه هر نوع آزمایش استاندارد مربوط به استان بوشهر سه روز زمان می برد، بیان کرد: حرکت در زمینه آزمایشگاهها رو به پیشرفت است.
بهره مند گفت: هم اینک در زمینه استانداردسازی آسانسورها در شرایط نسبی قرار داریم، ولی رضایت بخش نیست.
وی افزود: همه شرکتهای نصب کننده آسانسور در استان بوشهر، آموزش های لازم را دیده اند و اگر شرکتی آسانسور را با نقص نصب کند و در بازرسی ها دیده شود، پروانه فعالیت آن شرکت ابطال خواهد شد.
بهره مند اظهارکرد: بازرسی های ادواری از ادارات نیز از جمله برنامه های در اولویت این اداره کل است و درصورتی که اداره ای بازدیدهای ادواری نداشته باشد، به آسانسورهای مستقر در آن مجوز فعالیت داده نخواهد شد.
مدیر کل استاندارد استان بوشهر با اعلام اینکه طرح کنترل بازار نیز بزودی در سطح استان اجرایی خواهد شد، اظهارکرد: حدود هفت هزار واحد صنفی دراستان مورد بازرسی قرار خواهند گرفت که کالاهای مشمول استاندارد را عرضه کنند.
بهره مند با اعلام اینکه عرضه هر گونه طلای خارجی باید با مجوز بانک مرکزی باشد، اضافه کرد: طرح جمع آوری ضربتی طلاهای خارجی بدون مجوز ازبازار نیز از دیگر برنامه های این اداره کل است که بزودی اجرایی خواهد شد.
وی ادامه داد: هفت شرکت فعال در زمینه پتروشیمی پروانه استانداردهای معیار مصرف انرژی را دریافت کردند که انتظار می رود شرکت های فعال در این زمینه برای دریافت این استاندارد اقدام کنند.
مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: این اداره کل در زمینه استاندارد نویسی از ادارات پیشگام در کشور است که در این زمینه با دانشگاه خلیج فارس و پارس جنوبی همکاری داریم.
وی افزود هم اینک 95 درصد شهرکها و پارکهای بازی در این استان دارای استاندارد و تائیدیه ایمنی هستند و 5 درصد باقی مانده که غیر استاندارد بوده اند، تعطیل شده اند.
یکی از دغدغه های مردم در این استان استاندارد بودن شهرکها و پارکهای بازی است که در بازرسی ها همیشه با مقاومت شهرداری ها روبروهستیم.
وی اظهار کرد: پس از حادثه در شهربازی برازجان که یک نفر براثر سقوط از چرخ فلک آن جان باخت، با اجازه کتبی از دادگاه از شهرکها و پارکهای بازی در این استان بازدید می شود.