جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

.۲۵۰ واحد مسکونی ویژه مددجویانی دشتستانی ساخته می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

.۲۵۰ واحد مسکونی ویژه مددجویانی دشتستانی ساخته می‌شود

.۲۵۰ واحد مسکونی ویژه مددجویانی دشتستانی ساخته می‌شود

.۲۵۰ واحد مسکونی ویژه مددجویانی دشتستانی ساخته می‌شود

 

مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دشتستان گفت: تامین مسکن نیازمندان و مددجویان از اولویت‌های این نهاد است بگونه‌ای که امسال ۲۵۰ واحد مسکونی ویژه مددجویان دشتستانی ساخته می‌شود.
رمضان غلامی با بیان اینکه یکی از آیتم‌های مؤثر و مفید در راستای توانمندسازی مددجویان بهره مندی آنان از سرپناه مناسب است اظهار داشت:  ساخت مسکن رایگان برای مددجویان نیازمندان روستایی در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نهادینه می‌شود.
وی با بیان اینکه زیر ساخت‌های لازم برای احداث مسکن مددجویان فراهم شده است افزود: تامین مسکن نیازمندان و مددجویان از اولویت‌های این نهاد است بگونه‌ای که امسال 250 واحد مسکونی ویژه مددجویان دشتستانی ساخته می‌شود.
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دشتستان  با بیان اینکه 80 درصد مددجویان دشتستانی برای ساخت مسکن مجوز لازم دریافت کرده‌اند تصریح کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته با مراکز ذیربط مانند، بنیاد مسکن و دهیاری‌ها، مقدمات کار از جمله فرآیند کارشناسی و تعیین ناظر صورت گرفته و برای 80درصد از مددجویان تا کنون پروانه کار ساختمانی صادر شده است.
غلامی تاکید کرد: این نهاد آمادگی خود را برای عملیاتی کردن پروژه‌های احداثی اعلام تا در تحقق شعار سال، گام بلندی در راستای محرومیت‌زدایی اعلام می‌کند.
مدیرکمیته امداد شهرستان دشتستان از ارائه تسهیلات خدمات معافیت سربازی به فرزندان مددجو خبرداد و گفت: با عنایت به اینکه یکی از اهداف راهبردی امداد برخورداری مددجویان تحت حمایت از مزایای نظام وظیفه ویژه مددجویان بی سرپرست بوده، 69 نفر از فرزندان مددجویان از تسهیلات خدمات معافیت سربازی بهره‌مند شدند که 28 نفر مددجوی روستایی و 41 نفر شهری بوده‌اند.
وی افزود: با رویکرد تعاملی همه جانبه با نیروی انتظامی فعالیت‌های معافیت پس از طرح در کمیسیون معافیت شهرستان، کمیته امداد نیز به تناسب تعداد پرونده‌های مددجویی در آن حضور فعال داشته و مکلف است در دفاعیه از حقوق آنان احقاق حق کند.
غلامی عنوان کرد: معاف شدن یکی از فرزندان ذکور خانواده و قرار گرفتن وی در فرآیند تسهیلات اشتغال، یکی از معیارهای خروج گروه‌های هدف از چرخه حمایتی امداد تلقی می‌شود.
وی افزود: تعداد 350 خانوار در سطح شهرستان از تسهیلات مسکن برخوردار شدند که در مرحله  نخست مبلغ 1.7 میلیارد ریال برای اقساط آنان پرداخت شد.