سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

"مه غلیظ" پروازهای فرودگاه بوشهر را لغو کرد‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

"مه غلیظ" پروازهای فرودگاه بوشهر را لغو کرد‌

"مه غلیظ" پروازهای فرودگاه بوشهر را لغو کرد‌

مه غلیظ صبحگاهی در استان بوشهر صبح امروز مشکلاتی در تردد ایجاد کرد که این مهم سبب کاهش دید در برخی مناطق شمالی، شرقی و مرکز استان بوشهر و لغو و تاخیر پروازها شد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به وقوع مه غلیظ صبحگاهی در نقاط مختلف استان بوشهر اظهار داشت: مه غلیظ دید افقی در گناوه به 50 متر و بوشهر را به 100 متر رساند.

علیرضا بهادری با بیان اینکه پدیده مه‌‌گرفتگی در شهرستان‌های گناوه، دشتستان و بوشهر رخ داد  تصریح کرد: مه در جاده برازجان- بوشهر بسیار غلیظ بود ولی در شهرستان‌ دیلم و شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر این پدیده رخ نداد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر نیز در گفت‌وگو با خبرنگاران از لغو و تاخیر پروازهای فرودگاه بوشهر خبرداد و گفت: مه غلیظ در بوشهر، شش پرواز مسیر بوشهر به تهران و بالعکس را لغو و یا به تأخیر انداخت.

کمال دهقان منشادی با بیان اینکه پرواز شرکت‌های هواپیمایی زاگرس و آسمان رفت و برگشت از تهران به بوشهر و بالعکس لغو شد، افزود: مه غلیظ صبحگاهی پروازهای شرکت ایران ایر از تهران به بوشهر و بالعکس را به تاخیر انداخت.

وی با بیان اینکه ایران ایر تنها انجام پروازها با تاخیر را اعلام کرده گفت: تاکنون زمان دقیق ورود و خروج  مسافران به فرودگاه بوشهر گزارش نشده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر با بیان اینکه دستگاه کمک ناوبری تا میزان دید یک‌هزار و 200 متر قادر به فراهم کردن امکان فرود هواپیما در فرودگاه بوشهر است خاطر نشان کرد: غلظت زیادی مه صبحگاهی امروز در فرودگاه بوشهر سبب شد تا میزان دید خلبان به کمتر از 800 متر برسد.