سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

۹ میلیارد ریال برای بیمه‌های اجتماعی مددجویان استان بوشهر تخصیص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۹ میلیارد ریال برای بیمه‌های اجتماعی مددجویان استان بوشهر تخصیص یافت

۹ میلیارد ریال برای بیمه‌های اجتماعی مددجویان استان بوشهر تخصیص یافت

۹ میلیارد ریال برای بیمه‌های اجتماعی مددجویان استان بوشهر تخصیص یافت

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: در راستای توانمندسازی خانواده‌های مددجو در ۲ ماه نخست امسال ۹ میلیارد ریال برای بیمه‌های اجتماعی مددجویان استان بوشهر تخصیص یافت.

 احمد لطفی در نشست با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با بیان اینکه  توجه به مشکلات بهداشتی، درمانی و بیمه‌های اجتماعی مددجویان یکی از برنامه‌های کمیته امداد استان بوشهر اظهار داشت: سرفصل بیمه‌های اجتماعی مددجویان یکی از فصول خدماتی مهم این نهاد است که ماحصل آن توانمندسازی خانواده‌های مشمول، از طریق اجرای طرح مستمری تأمین اجتماعی است.
وی از تخصیص 9 میلیارد و 19 میلیون ریال اعتبار بابت بیمه‌های اجتماعی مدد جویان  استان بوشهر خبرداد و گفت: با اجرایی شدن این طرح، مستمری 62 خانوار مددجو از طریق سازمان تامین اجتماعی با میانگین حقوق 4.4 میلیون ریال برقرار و توانمندسازی لازم صورت گرفته است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با اشاره به پرداخت تعرفه‌های خدمات پزشکی به مراکز درمانی طرف قرارداد گفت: 158 میلیون ریال اعتبار از مراکز درمانی طرف قرارداد در قالب اخذ تخفیفات فرانشیز خدمات درمانی در اردیبهشت جذب و به نفع 96 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت شده است.
لطفی با اشاره به اینکه 55 میلیون ریال بابت خدمات هزینه‌های دارویی پرداخت شده است افزود: 80 میلیون ریال نیز در بخش خدمات بیمارستانی، 13 میلیون ریال در سرفصل خدمات کالای پزشکی و10  میلیون ریال در بخش پزشکی هسته‌ای پرداخت شده است.
وی ارتقا شاخص‌های سلامت مددجویان زیرپوشش را مورد تاکید قرار داد و افزود: این نهاد نگاه ویژه‌ایی به سالمندان و بیماران صعب‌العلاج و خاص دارد و توجه به سلامت خانواده‌های زیرپوشش در اولویت‌ برنامه‌های کمیته امداد است.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تاکید کرد: این نهاد تمام تلاش خود را برای حمایت درمانی از نیازمندان به کار بسته که ازآن جمله می‌توان به برگزاری کلاس‌های آموزشی و جلسات متعدد با عنوان بهداشت روان و بهداشت محیط و آشنایی با بیماری‌های زنان و پیشگیری از سوتغذیه کودکان اشاره کرد.