سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

۹ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در دشتستان کشف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۹ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در دشتستان کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان گفت: با توقیف ۵ دستگاه تریلر در محورهای دشتستان بیش از ۹ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شد.

۹ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در دشتستان کشف شد

 

سرهنگ سید جواد رضوی در جمع خبرنگاران دردشتستان با بیان اینکه مبارزه با قاچاق و قاچاقچی یکی از اولویت‌های پلیس در دشتستان است اظهار داشت: پلیس دشتستان به تبعیت از اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل تمامی تلاش خود را در برخورد و مبارزه بی امان با جرایم اقتصادی و قاچاق کالا و ارز، به کار گرفته است .
وی، قاچاق را یکی از راهبردهای دشمن برای ضربه به اقتصاد قلمداد کرد و افزود: رونق اقتصاد داخلی از اولویت‌های کاری نظام برای مقابله و بی اثر کردن تحریم‌ها است .
رئیس پلیس دشتستان تاکید کرد: پلیس شهرستان دشتستان با برنامه‌ریزی جامع، مبارزه با قاچاق کالا به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار داده است.
رضوی از توقیف 5 خودرو تریلر حامل کالای قاچاق در محور دشتستان خبرداد و افزود:  در همین راستا عوامل انتظامی مستقر در ایستگاه بازرسی شهید صلاحی دشتستان حین کنترل وسایل نقلیه عبوری در 72ساعت گذشته  تعداد پنج دستگاه کشنده تریلر که مشکوک به حمل کالای قاچاق بودند را توقیف کردند.
وی با بیان اینکه از 5 تریلر یاد شده کالاهای قاچاق شامل ظروف آشپزخانه،لوازم آرایشی، تبلت،قطعات و لوازم خرازی کشف شد افزود: این کالاها  فاقد مدارک گمرکی  بودند که به صورت غیرمجاز در حال انتقال به دیگر نقاط کشور بودند.
فرمانده انتظامی دشتستان ارزش تقریبی محموله‌های قاچاق مکشوفه را   9 میلیارد و 600 میلیون ریال اعلام کرد و اظهار داشت: در این ارتباط پنج متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات تحویل مرجع قضائی شدند.