سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

۹ متخلف شکار و صید در شهرستان دشتستان دستگیر شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۹ متخلف شکار و صید در شهرستان دشتستان دستگیر شدند

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر گفت: ۹ متخلف شکار و صید در عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان دشتستان به همراه سلاح‌های گلوله‌زنی و ساچمه‌زنی دستگیر شدند.

۹ متخلف شکار و صید در شهرستان دشتستان دستگیر شدند

 

 حسین دلشب در نشست با محیط‌بانان در شهرستان دشتستان، با بیان اینکه حفاظت محیط زیست در اولویت برنامه‌ها قرار دارد، اظهار داشت: حفاظت از عرصه‌های زیست محیطی مانند منابع طبیعی، مناطق حفاظت شده، شکار ممنوع و تالاب‌ها و رودخانه‌ها رسالت همگانی است چراکه صدمه به این عرصه‌ها سبب وارد شدن آسیب به جامعه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه هشت منطقه تحت مدیریت اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر است، افزود: شش منطقه شامل پناهگاه حیات وحش خارگ، اثر طبیعی ملی خارگو، منطقه حفاظت شده حله، منطقه حفاظت شده مند، پارک ملی دیر نخیلو، پارک ملی نایبند دارای عرصه‌های دریایی و ساحلی است.
دلشب با بیان اینکه 7 درصد از مساحت این استان تحت پوشش و مدیریت محیط‌زیست است، تصریح کرد: سطح مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان بوشهر کمتر از استاندارد تعیین شده ‌که با برنامه‌ریزی و با توجه به ارزش‌های زیستگاه‌ها و تنوع زیستی مناطق مختلف استان بوشهر این میزان افزایش می‌یابد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با تاکید بر برخورد قاطع با شکارچیان غیر‌مجاز در استان بوشهر خاطر‌نشان کرد: با توجه به مشارکت همه گروه‌ها و مردم از محیط‌زیست هیچ نقطه‌ای در استان بوشهر برای شکارچیان امن نیست بگونه‌ای که با شکارچیان برخورد قاطع قانونی می‌شود.
وی با اشاره به دستگیری متخلفان در حین شکار در دشتستان گفت: 9 ‌متخلف شکار و صید در عرصه‌های طبیعی شهرستان دشتستان به همراه سلاح‌های گلوله‌زنی و ساچمه‌زنی دستگیر شدند.
دلشب با قدردانی از محیط‌بانان مستقر در پاسگاه محیط بانی شهید محمدی بخش بوشکان دشتستان تصریح کرد: 9 ‌متخلف درمناطق رودخانه‌های دالکی‌، چنیر و منطقه شکار ممنوع شاهزاد ابراهیم دستگیر شدند که از متخلفان دستگیرشده لاشه 258 قطعه ماهی کشف و آلات و ادوات شکار و صید آن‌ها شامل یک قبضه سلاح گلوله‌زنی و یک قبضه سلاح ساچمه‌زنی و چندین رشته تور پرنده‌گیری و صیادی کشف شد.
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر با بیان اینکه یگان حفاظت محیط‌زیست آمادگی کامل در برخورد با تخلفات زیست محیطی دارد تاکید کرد: متخلفان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی دشتستان شدند.