جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

۹ تن مواد غذایی فاسد در استان بوشهر معدوم شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۹ تن مواد غذایی فاسد در استان بوشهر معدوم شد

۹ تن مواد غذایی فاسد در استان بوشهر معدوم شد

۹ تن مواد غذایی فاسد در استان بوشهر معدوم شد

مدیر بهداشت محیط و حرفه‌ای علوم پزشکی بوشهر گفت: در طرح بسیج سلامت نوروزی ۹ تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در استان بوشهر جمع آوری و معدوم شد.

 توبه خاک در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به جمع‌آوری مواد غذایی تاریخ گذشته در استان بوشهر اظهار داشت: بیش از 9 تن مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته توسط بازرسان بهداشت محیط در مدت طرح بسیج سلامت نوروزی دراستان بوشهر جمع‌آوری و معدوم شد.

وی با بیان اینکه  طرح بسیج سلامت نوروزی از اول اسفند ماه 94 تا 15 فروردین 95 اجرا شد بیان کرد: در این طرح که به مدت 45 روز ادامه داشت  148 نفر از بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای با هدف ارتقای امنیت و سلامت غذایی جامعه حضور داشتند.

مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: این بازرسان در طول اجرای طرح به‌صورت مستمر در ساعات اداری و غیر اداری بر بهداشت محیط مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی نظارت کرده و پیگیری لازم را به‌منظور رفع نواقص بهداشتی مشاهده شده انجام دادند که در این  مدت 17 مرکز متخلف عرضه کننده مواد غذایی تعطیل شد.

توبه خاک با اشاره به نظارت بهداشتی بر توزیع آب آشامیدنی استان بوشهر خاطرنشان کرد: به‌منظور نظارت بر سلامت آب شرب  بیش از یک‌هزار و 200 مورد نمونه برداری و بیش از 15 هزار  مورد کلر سنجی از آب شرب صورت گرفت.