جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

۹۸ درصد شهرهای استان بوشهر به شبکه گازرسانی متصل شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۹۸ درصد شهرهای استان بوشهر به شبکه گازرسانی متصل شدند

۹۸ درصد شهرهای استان بوشهر به شبکه گازرسانی متصل شدند

مدیرعامل شرکت گاز بوشهر گفت: با بهره‌برداری از طرح گازرسانی به شهر بوشکان از ۳۷ شهر استان ۹۸ درصد این شهرها به شبکه گازرسانی متصل شدند.

 غلامعباس حسینی در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به اینکه روند اجرایی طرح‌های گازرسانی به شهرها و روستاهای استان بوشهر  تسریع یافته است اظهار داشت: با اجرای 750 کیلومتر شبکه و 28 کیلومتر خط انتقال گاز 282 شهر و روستای استان بوشهر از انشعاب گاز برخوردار شدند.
وی از گازدارشدن شهر بوشکان دشتستان همزمان با دهه مبارک فجر خبر داد و تصریح کرد: طرح گازرسانی به شهرهای شهر کلمه ، تنگ ارم وبوشکان دشتستان از مصوبات شرکت ملی گاز در سال 93 است که طرح گازرسانی به شهربوشکان همزمان با دهه فجر تکمیل و افتتاح می‌شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به اینکه برای اجرای طرح گاز رسانی به سه شهر کلمه، تنگ ارم وبوشکان  180 کیلومتر شبکه گازرسانی اجرا شده گفت: دو شهر کلمه و تنگ ارم به تدریج طی سال آینده به شبکه سراسری گاز متصل می‌شوند.
حسینی اعتبار در نظر گرفته شده برای گازدارشدن این سه شهر را 35 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این میزان اعتبار از منابع داخلی و عوارض گازرسانی تامین می‌شود.
وی با اشاره به برخورداری 7 هزار خانوار شهری استان بوشهر  از گاز طبیعی افزود: با تکمیل سه طرح گازرسانی زمینه برخورداری 7 هزارخانوار شهری و روستایی از نعمت گاز فراهم می‌شود.
وی با اشاره به اینکه 98 درصد جمعیت شهری استان بوشهر از شبکه گاز بهره‌مند می‌شود، گفت: با بهره‌برداری از طرح گازرسانی به شهر بوشکان از 37 شهر استان بوشهر 98 درصد این شهرها به شبکه گازرسانی متصل شدند.
حسینی  بیان کرد: با  تکمیل اطرح‌های گازرسانی شهری، تعداد شهرهای گازدار استان به 36 شهر و ضریب نفوذ گاز شهری به 98 درصد افزایش می‌یابد.
مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهربا اشاره به حجم بالای اقدامات در دست اجرا به منظور توسعه گازرسانی در استان  افزود: ساماندهی زیرساخت‌هایی همچون شبکه گاز در نقاط محروم و دورافتاده،  از اولویت‌هایی است که طی سال‌های اخیر به آن توجه ویژه‌ای شده  و امسال اقدامات مهمی در این راستا اجرا شده است.