سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

۹۶ درصد جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال استان بوشهر با سواد هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

۹۶ درصد جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال استان بوشهر با سواد هستند

معاون سواد‌آموزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان بوشهر ‏گفت: بیش از ۹۶درصد جمعیت سنین ۱۰ تا ۴۹ سال استان بوشهر باسواد هستند که ۴درصد باقی‌‌مانده در کوتاه‌ترین زمان باسواد می‌شوند.

۹۶ درصد جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال استان بوشهر با سواد هستند

 

غلامرضا دانش‌فر در جمع خبرنگاران، ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی به فرمان امام خمینی(ره) در سال 58 اظهار داشت: در پی تاسیس نهضت سوادآموزی اقدامات مهم و موثری در راستای مبارزه با بی‌سوادی انجام شد به‌گونه‌ای که ریشه‌کنی بی‌سوادی در دستور کار قرار گرفت.
وی با بیان اینکه اقدامات خوبی در زمینه ریشه‌کنی بی‌سوادی صورت گرفته است تصریح کرد: توسعه سوادآموزی بین اقشار جامعه از اهمیت بسیاری برخوردار است و بر این اساس با تلاش‌های انجام شده قشر باسواد جامعه، افزایش چشمگیری یافته است.
‌معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر مشارکت همگانی در ریشه‌کنی بی‌سوادی افزود: مبارزه با بی ‌سوادی نیازمند مشارکت عمومی است که این امر نیز نیاز به فرهنگ سازی دارد.
دانش‌فر با تاکید بر برنامه ریزی هدفمند برای شناسایی و تشویق سوادآموزان تصریح کرد: نهضت سوادآموزی برکت و نعمت بزرگی برای نظام اسلامی است که نقش بسزایی در حوزه آموزش وپرورش ایفا کرده است.
وی با بیان اینکه 96 درصد جمعیت استان بوشهر باسواد هستند گفت: بیش از 96 درصد جمعیت سنین 10 تا 49 سال استان بوشهر باسواد هستند که در تلاش می‌شود در کوتاه‌ترین فرصت چهار درصد باقی مانده با سواد شوند.
‌معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه در استان 7 هزار و 500 نفر بی‌سواد مطلق هستند افزود: با توجه به وسعت و پراکندگی جمعیت، دشتستان بیشترین آمار بی‌سوادی را به خود اختصاص داده ولی در مجموع در استان بوشهر 7 هزار و 500 نفر بی‌سواد مطلق شناسایی شده است.
دانش‌فر با اشاره به اینکه تاکنون 5 هزار و 300 نفر در استان بوشهر با سواد شدند خاطر نشان کرد: برای باسواد کردن افراد بی‌سواد تاکنون  3 هزار و 700 نفر تحت پوشش قرار گرفته‌اند که  با برنامه‌ریزی انجام شده این تعداد به 5 هزار و 300 نفر رسیده است.
وی از راه اندازی مراکز یادگیری محلی در استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: افرادی که در مراکز یادگیری محلی جذب کلاس‌ها می‌شوند علاوه بر سوادآموزی، آموزش‌های بهزیستی، حقوق شهروندی، حفاظت محیط زیست و بهداشت فردی و جمعی فرا می‌گیرند.
‌معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه کلاس‌های سوادآموزی از اول دی‌ماه در استان بوشهر آغاز شده گفت:یک‌هزار و 788 افراد بی‌سواد از اول دی‌ماه در کلاس‌های سوادآموزی شرکت کرده‌اند.
دانش‌فر با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین افراد بی‌سواد در رده سنی 35 تا 49 سال قرار دارند افزود: سوادآموزانی که موفق به اخذ گواهینامه قبولی می‌شوند مورد تشویق قرار می‌گیرند.