جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۹۶ درصد تسهیلات مشاغل خانگی در استان بوشهر پرداخت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۹۶ درصد تسهیلات مشاغل خانگی در استان بوشهر پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: از ۷۶ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی استان بوشهر بیش از ۹۶ درصد آن به مبلغ ۷۳ میلیارد ریال پرداخت شد.

۹۶ درصد تسهیلات مشاغل خانگی در استان بوشهر پرداخت شد

 

 حمیدرضا پناه با بیان اینکه توجه به حوزه کار و کارگری از اولویت‌های مهم این اداره‌کل است، اظهار داشت: صیانت از نیروی انسانی مورد توجه قرار دارد به‌گونه‌ای که در این راستا کمیته حفاظت فنی فعال شده است.
وی با اشاره به کاهش حوادث کارگاهی خاطرنشان کرد: با عملیاتی‌شدن حفاظت فنی در کارگاه‌ها حوادث کارگاهی 10 درصد سال قبل کاهش یافت.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به نقش مهم مراکز حل اختلاف مراکز کارگاهی و کارگری خاطرنشان کرد: این مرکز در حل اختلاف بین کارفرمایان و کارگران نقش مهمی دارند، به‌گونه‌ای که سال قبل 36 درصد پرونده‌های تشکیل شده منجر به سازش شد.
پناه با اشاره به اجرای طرح‌های ورزشی در حوزه کارگری استان بوشهر تصریح کرد: استخر کارگری بوشهر که عملیات اجرایی آن آغاز شده اکنون دارای 30 درصد پیشرفت فیزیکی است و سال آینده تکمیل می‌شود.
وی با اشاره به اجرای مجموعه ورزشی کارگران استان بوشهر خاطر‌نشان کرد: مجموعه ورزشی و تفریحی کارگران استان بوشهر در شهرستان گناوه با پیشرفت فیزیکی قابل توجهی در دست اجرا است که با تامین اعتبار مورد نیاز امسال راه‌اندازی می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهراز پرداخت 96 درصد تسهیلات مشاغل خانگی در استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: از 76 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی استان بوشهر بیش از 96 درصد آن به مبلغ 73 میلیارد ریال پرداخت شد.
پناه با اشاره به اینکه 8 هزار و 546 نفر کارجو در مراکز کاریابی ثبت نام کرده‌اند گفت: از این افراد 72 درصد مرد و 28 درصد زن بوده‌اند که 3 هزار و 248 نفر آنان در کارگاه‌ها مشغول به کار شده‌اند.