جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

۹۵ هزار متر مکعب آب در استان بوشهر شیرین می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۹۵ هزار متر مکعب آب در استان بوشهر شیرین می‌شود

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: برای تامین منابع آب آشامیدنی استان بوشهر مجوز ۹۵ هزار و ۵۰۰ متر مکعب تولید آب از تاسیسات آب شیرین کن صادر شد.

۹۵ هزار متر مکعب آب در استان بوشهر شیرین می‌شود

 

 کیقباد یاکیده در نشست با مسئولان امور اجرایی استان بوشهر با بیان اینکه  بیش از 90 درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر وابسته به استان‌های هم‌جوار است اظهار داشت: آمارهای شرکت مدیریت منابع آب ایران هفت استان را به عنوان استان‌هایی که با کمبود شدید آب رو به رو هستند، معرفی کرده که یکی از این استان‌ها بوشهر است.

 وی با اشاره به طراحی تولید آب از تاسیسات آب شیرین از ظرفیت دریای خلیج فارس تصریح کرد: با تدوین این طرح‌ها عملیات ساخت دو تاسیسات آب شیرین‌کن در بوشهر و کنگان اجرایی شد که آب شیرین کن کنگان به طور کامل و آب شیرین کن بوشهر با 75 درصد ظرفیت خود در مدار تولید است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به صدور مجور آب شیرین‌کن در دیگر نقاط ساحلی استان بوشهر بیان کرد: مجوز ساخت آب شیرین کن در سیراف به ظرفیت روزانه 28 هزار متر مکعب، در بوشهر به ظرفیت 30 هزار متر مکعب، عسلویه 5 هزار متر مکعب و در دلوار به ظرفیت 7هزار و 500 متر مکعب صادر شده است.
یاکیده با بیان اینکه  بر اساس برنامه‌ زمان‌بندی تاسیسات آب شیرین کن تا دو سال آینده وارد مدار تولید می‌شود تصریح کرد:  برای تامین منابع آب آشامیدنی استان بوشهر مجوز 95 هزار و 500 متر مکعب آب از تاسیسات آب شیرین کن صادر شده است.
وی هزینه تولید هر متر مکعب آب از تاسیسات آب شیرین‌کن را 6 هزار و 200 تومان  دانست و بیان کرد: با توجه به این‌که هر متر مکعب آب حدود 400 تومان در اختیار مشترکان آب قرار می‌گیرد مابه‌التفاوت این تعرفه را دولت به سرمایه گذار می‌دهد.