جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

۹۵ درصد از نفت خام کشور از طریق بنادر نفتی جنوب تامین می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۹۵ درصد از نفت خام کشور از طریق بنادر نفتی جنوب تامین می‌شود

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: ۹۵ درصد از نفت خام کشور از طریق بنادر نفتی جنوب دریافت، ذخیره‌سازی و صادر می‌شود که ترمینال نفتی خارگ نقش مهمی در این عرصه دارد.

۹۵ درصد از نفت خام کشور از طریق بنادر نفتی جنوب تامین می‌شود

 

 سیدپیروز موسوی در نشست با ستاد اقتصاد مقاومتی شرکت پایانه‌های نفتی ایران در خارگ با بیان اینکه مهندسان و متخصصان نقش مهمی در اجرایی‌شدن طرح‌های تدوین شده در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دارند، اظهار داشت: در این راستا کارشناسان و مهندسان ضمن نوسازی تجهیزات و تاسیسات ترمینال نفتی خارگ فناوری‌های گوناگون اسکله‌های نفتی را بومی‌سازی کرده‌اند.
وی با بیان اینکه تاسیسات پایانه‌های نفتی خارگ تجهیز و نوسازی شده است تصریح کرد: پایانه صادراتی خارگ به عنوان مهم‌ترین پایانه نفتی کشور محسوب می‌شود چراکه بیش از 90 درصد نفت خام کشور از ترمینال نفتی خارگ صادر می‌شود.
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به اینکه پایانه‌های نفتی ایران شرکتی کلیدی در خاورمیانه است افزود: این پایانه نقش موثر و مهمی در صنعت نفت به نمایندگی از وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در خاورمیانه و دنیا ایفا می‌کند.
موسوی برخورداری از نیروی انسانی توانمند یکی از مهمترین مزایا و ویژگی‌های پایانه‌های نفتی ایران دانست و تصریح کرد: 95 درصد از نفت خام کشور از طریق بنادر نفتی جنوب کشور دریافت، ذخیره سازی و صادر می‌شود که ترمینال نفتی خارگ نقش مهمی در این عرصه دارد.
وی با بیان اینکه جوانان خلاق و توانمند در پایانه نفتی ایران زمینه توسعه و پیشرفت این عرصه فراهم کرده افزود: دستیابی به جایگاه نخست پایانه‌های نفتی در سطح منطقه خاورمیانه و تبدیل شدن به یکی از سه پایانه نفتی برتر جهان از نظر ظرفیت مهمترین هدف راهبردی این شرکت است که با استفاده از جوانان با انگیزه و خلاق این اهداف محقق می‌شود.