جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۹۱ درصد جرایم خشن در استان بوشهر کشف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۹۱ درصد جرایم خشن در استان بوشهر کشف شد

رئیس پلیس استان بوشهر گفت: با تلاش پلیس استان بوشهر ۱۰۸ درصد از جرائم خشن در این استان کشف شده که ۹۱ درصد آن مربوط به نیمه نخست و مابقی مربوط به سال‌های گذشته است.

۹۱ درصد جرایم خشن در استان بوشهر کشف شد

 

 سردار حیدر عباس‌زاده  در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی با بیان اینکه برنامه‌های این هفته با شعار « همه با هم برای امنیت و آرامش» اجرا می‌شود اظهار داشت: محصول نظم و امنیت در جامعه مشارکت مردم است چرا که بدون همکاری و تعامل مردم هیچ برنامه‌ای محقق نمی‌شود.
فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه متولی تولید امنیت پلیس نیست افزود: متولی تولید امنیت مردم و کارکرد دستگاه‌های مختلف اجرایی است و نیروی انتظامی پاسدار، حافظ و ارتقا دهنده امنیت است.
عباس‌زاده با بیان اینکه در یک سال گذشته 303 هزار نفر در استان بوشهر با پلیس 110 تماس برقرار کرده‌اند تصریح کرد: 30 درصد مردم استان بوشهر در یک سال گذشته از طریق تلفن 110 با پلیس تماس گرفته‌اند که نشان از تعامل و همکاری مردم استان با نیروی انتظامی است.
رئیس پلیس استان بوشهر با بیان اینکه از تماس‌های گرفته شده با 110 نیروی انتظامی استان بوشهر بیش از 141 هزار مورد آن عملیاتی شده خاطرنشان کرد: از 303 هزار تماس برقرار شده با پلیس 110 بوشهر 158 هزار مورد آن در خواست مشاوره و راهنمایی بوده است.
فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه پلیس در کوتاه‌ترین زمان به محل وقوع جرم حاضر می‌شود افزود: امنیت پایدار  و احساس امنیت در استان بوشهر حاکم است که این مهم با تعامل و مشارکت مردم محقق شده است.
عباس‌زاده با اشاره به اینکه در 4.5 سال گذشته جرائم خشن در استان بوشهر کاهش یافته است گفت: با بررسی عملکرد پلیس استان بوشهر در 4.5 سال گذشته نشان می‌دهد جرائم خشن در این مدت 42 درصد کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه تنها 2 مورد وقوع قتل‌ها در استان بوشهر کشف نشده افزود: آمار 10 ساله نشان می‌دهد قتل در استان بوشهر 48 درصد کاهش یافته است.
رئیس پلیس استان بوشهر از کشف 95 درصدی سرقت‌ها در استان بوشهر خبرداد و افزود: امسال 95 درصد سرقت‌ها در استان بوشهر کشف شده که 65 درصد سرقت‌های کشف شده مربوط به نیمه نخست است.
فرمانده انتظامی استان بوشهر از کشف 91 درصدی جرائم خشن در استان بوشهر خبرداد و گفت: با تلاش پلیس استان بوشهر 108 درصد از جرایم خشن در این استان کشف شده که 91 درصد آن مربوط به نیمه نخست و مابقی مربوط به سال‌های گذشته است.
عباس‌زاده با اشاره به کشف 12 تن مواد مخدر در استان بوشهر بیان کرد: در 4.5 سال گذشته بیش از 12 تن مواد مخدر در استان کشف شده که 1.5 تن آن مربوط به نیمه نخست امسال است.
وی کشف کالای قاچاق را مورد اشاره قرار داد و افزود: در نیمه نخست امسال یک‌ هزار و 225 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان بوشهر کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 162 درصد افزایش دارد.
رئیس پلیس استان بوشهر از توقیف 307 دستگاه تریلر و کشنده کالای قاچاق در استان بوشهر خبر داد و گفت: در نیمه نخست امسال 3 هزار خودرو حامل کالای قاچاق با عنوان خودرو «شوتی» در استان بوشهر توقیف شده است.
عباس‌زاده با اشاره به کاهش تلفات جاده‌ای در استان بوشهر گفت: در نیمه نخست امسال تصادفات منجر به فوت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 10 درصد کاهش دارد.
فرمانده انتظامی استان بوشهر از کشف جرائم سایبری در استان بوشهر خبرداد و گفت: با تلاش  پلیس فتا در نیمه نخست امسال 101 درصد از جرایم فضای مجازی و سایبری استان بوشهر کشف شده و استان بوشهر در این عرصه جزو 9 استان برتر کشور است.