جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۹۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان بوشهر خریداری شد‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

۹۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان بوشهر خریداری شد‌

۹۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان بوشهر خریداری شد‌

۹۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان بوشهر خریداری شد‌

 

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با افزایش ۲.۵ برابری برداشت گندم در استان بوشهر میزان خرید این محصول به ۹۰ هزار رسید که بیش از سه برابر سال قبل است.

خسرو عمرانی در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان برداشت گندم از 10 فروردین در استان بوشهر آغاز شده اظهار داشت: برداشت گندم تا اواسط خرداد ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اراضی زیر کشت گندم در استان بوشهر 95 هزار هکتار است گفت: از 95 هزار هکتار سطح زیرکشت  گندم 78 هزار و500 هکتار دیم و16هزار و500 هکتارآبی است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر از افزایش 2.5 برابری برداشت گندم در استان بوشهر خبر داد و افزود: تا کنون بیش از 115 هزار تن گندم در استان بوشهر برداشت شده که نسبت به میزان43 هزار تن  سال قبل 2.5 برابر افزایش دارد.

عمرانی با اشاره به اینکه  چهار مرکز برای خرید تضمینی گندم  در استان بوشهر تعیین شده بیان کرد: مجتمع انبارهای چغادک، کارخانه آرد وسیلوی برازجان و کارخانه آراد خورموج نقاط تعیین شده برای خرید گندم کشاورزان تعیین شده که تاکنون 90 هزارتن گندم ازکشاورزان خریداری کرده‌اند.

وی از افزایش سه برابری خرید گندم نسبت به سال قبل خبرداد و گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت بیش از 120 هزار تن گندم در استان بوشهر برداشت شود.