جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

۹۰۰۰ طرح اشتغال‌زایی و خودکفایی در استان بوشهر اجرا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۹۰۰۰ طرح اشتغال‌زایی و خودکفایی در استان بوشهر اجرا شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: در راستای ایجاد استقلال معیشت و اقتصادی مددجویان کمیته امداد استان بوشهر ۹ هزار طرح اشتغال‌زایی و خودکفایی در استان اجرا شد.

۹۰۰۰ طرح اشتغال‌زایی و خودکفایی در استان بوشهر اجرا شد

 

احمد لطفی در نشست با مسئولان خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه رفع محرومیت و فقرزدایی از ماموریت‌های مهم کمیته امداد است اظهار داشت: این نهاد در راستای خدمت به محرومان و فقرزدایی راه‌اندازی شده که این ماموریت از اهداف مهم نظام اسلامی ایران است.
وی  با تاکید بر اجرای طرح خودکفایی، اشتغال‌زایی و خارج شدن مددجویان از چرخه حمایتی بیان کرد: برای رسیدن به استقلال اقتصادی اصلی‌ترین ماموریت کمیته امداد ایجاد اشتغال مددجویان است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر هدف از طرح‌های اشتغال‌زایی را خودکفایی اقتصادی  مددجویان دانست و گفت:توانمندسازی مددجویان برای خروج از چرخه حمایتی از اهداف ارائه  تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان است.
لطفی از اجرای 9 هزار طرح اشتغال‌زایی مددجویان خبرداد و خاطر نشان کرد: در راستای ایجاد استقلال معیشت و اقتصادی مددجویان کمیته امداد استان بوشهر 9 هزار طرح اشتغال‌زایی و خودکفایی در استان اجرا شد.
وی با اشاره به سیاست‌های کمیته امداد در نظارت بر اجرا و پایداری طرح‌های اشتغال و خودکفایی مددجویان، افزود: یکی از اولویت‌هایی که بعد از اجرای طرح‌های اشتغالزایی مددجویان  وجود دارد، امر نظارت مستمر کارشناسان و ناظران فنی این نهاد، بر نحوه اجرا و  چگونگی فعالیت این طرح‌ها است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر نظارت بر طرح‌های اشتغال‌زایی را یکی از برنامه‌های مهم این نهاد دانست و خاطر نشان کرد: حصول اطمینان از عدم انحراف سرمایه،افزایش بهره‌وری اشتغال‌های ایجاد شده،ارتقاء کمی و کیفی طرح‌ها،پایداری و تثبیت طرح‌های اشتغال و خودکفایی اجرا شده و تحقق خودکفایی مددجویان با حفظ کرامت، تامین عزت و استقلال اقتصادی به عنوان بخشی از اهداف نظارت فنی بر اجرای این طرح‌های اشتغال است.
لطفی بیان کرد: اکنون 14 کارشناس و 20 ناظر فنی، به صورت مستقیم بر نحوه اجرای صحیح طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان استان بوشهر نظارت دارند.
وی با بیان اینکه  23 هزار و 515 بازدید نظارتی از طرح‌های اشتغال توسط کارشناسان این نهاد انجام شده خاطر نشان کرد: نظارت کارشناسان و ناظران فنی در سه مرحله قبل از اجرای طرح، حین اجرا و پس از اجرا انجام می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر افزود: هدایت طرح‌های اشتغال، زمینه‌سازی برای  ایجاد شبکه‌های کسب و کار ، شرکت در نمایشگاه‌ها و خوشه سازی طرح‌ها توسط ناظران از دیگر اهداف نظارت بر طرح‌های اشتغال‌زایی است.