جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

۹۰۰۰ تن میگو از اراضی پرورشی و ساحلی استان بوشهر برداشت شد‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

۹۰۰۰ تن میگو از اراضی پرورشی و ساحلی استان بوشهر برداشت شد‌

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهر گفت: بیش از ۹ هزار و ۱۱ تن میگو در اراضی ده‌گانه ساحلی و پرورشی استان بوشهر برداشت شد.

۹۰۰۰ تن میگو از اراضی پرورشی و ساحلی استان بوشهر برداشت شد‌

 

 صغری اشرف در بررسی روند اجرای طرح‌های آبزی‌پروی در استان بوشهر با بیان اینکه یکی از زیرساخت‌های توسعه این استان آبزی‌پروری است اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت بالایی در حوزه آبزی‌پروری است که طرح‌های مهمی در این عرصه تدوین شده است.
وی پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در این راستا با مشارکت سرمایه‌گذاران طرح پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس محدوده استان بوشهر اجرایی شده  است.
معاون شیلات استان بوشهر به اجرای طرح‌های پرورشی میگو در اراضی ساحلی استان بوشهر پرداخت و افزود: در استان بوشهر 3 هزار استخر پرورش میگو وجود دارد و 95 درصد میگوهای برداشت شده  صادر می‌شوند.
اشرف از برداشت بیش از 9 هزار تن میگو در سایت‌های 10 گانه استان بوشهر خبرداد و گفت: با برداشت بیش از 99 درصد میگوی اراضی پرورشی استان بوشهر، پرورش دهندگان این آبزی بیش از 9 هزار و 11 تن میگو  در اراضی 10 گانه ساحلی و پرورشی استان بوشهر برداشت کردند.
وی با بیان اینکه برداشت میگو از 230 مزرعه استان بوشهر شهریور ماه آغاز شد خاطر نشان کرد:آمارها نشان می‌دهد امسال تولید میگو در استان بوشهر نسبت به سال قبل بهتر بوده است.
معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه  پرورش دهندگان میگوی استان بوشهر پارسال  8 هزار و 200 تن میگو برداشت کردند تصریح کرد:مزارع پرورش میگوی سایت« مند» کمترین تولید و مزارع «بویرات شهرستان دیلم» بیشترین میزان تولید در استان بوشهر داشته است.
اشرف با بیان اینکه بیماری لکه سفید تلفاتی را در مزارع بویرات داشت افزود: این بیماری زنگ خطری بود تا پرورش دهندگان بیشتر مراقب باشند و با مدیریت و رعایت مسائل ایمنی زیستی میزان تولید را افزایش دهند.
وی گفت: میزان تولید میگو سال گذشته در مزارع بویرات 930 تن و امسال یک‌هزار و 500 تن بود.