جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

۸.۹ میلیارد ریال در طرح‌های کشاورزی بوشهرسرمایه‌گذاری می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۸.۹ میلیارد ریال در طرح‌های کشاورزی بوشهرسرمایه‌گذاری می‌شود

۸.۹ میلیارد ریال در طرح‌های کشاورزی بوشهرسرمایه‌گذاری می‌شود

۸.۹ میلیارد ریال در طرح‌های کشاورزی بوشهرسرمایه‌گذاری می‌شود

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در هفته جهاد کشاورزی پنج پروژه عمرانی با هشت میلیارد و ۹۲۲میلیون ریال اعتبار و اشتغال ۱۱۸ نفر و ۳۹ خانوار بهره‌بردار در استان بوشهر به بهره‌برداری می‌رسد.
محمد تقتی منوچهری در مراسم افتتاح طرح‌های کشاورزی در استان بوشهر با بیان اینکه هفته جهاد کشاورزی از 21 تا 27 خرداد برگزار می‌شود اظهار داشت: هفته جهاد کشاورزی با شعار کشاورزی پایدار با رویکرد اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در هفته جهاد کشاورزی در استان بوشهر 5 طرح عمرانی در بخش‌های مختلف به بهره‌برداری می‌رسد تصریح کرد: در این هفته پنج پروژه عمرانی با هشت میلیارد و 922میلیون ریال اعتبار و اشتغال 118 نفر و 39 خانوار بهره‌بردار در استان بوشهر به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر این طرحها را شامل افزایش بهره وری آب، احداث گلخانه، احداث ایستگاه بوجاری بذر و عملیات احیا و اصلاح نخیلات ذکر کرد.
وی با اشاره به رونمایی از بذر گوجه فرنگی هیبریدی با عنوان کاکی 628 در استان بوشهر گفت: بذر گوجه فرنگی هیبرید کاکی 628  رقم مخصوص کشت در شرایط مزرعه و زودرس با توان تولید بالا در واحد سطح است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه تولید این بذر حاصل مطالعه 2 ساله کارشناسان مرکز ترویج جهاد کشاورزی است افزود:  برای تولید این بذردر منطقه کاکی در 10 ردیف کشت شده و در 2 سال گذشته کشت رایج در منطقه بوده است.
وی با بیان اینکه منطقه کاکی با 52 هکتار کشت قطب نخست تولید نشاء گوجه فرنگی در استان است تصریح کرد: تولید این بذر نقش مهمی در بهبود و کیفیت محصول تولیدی متناسب با شرایط آب وهوایی و اقلیم منطقه دارد.
منوچهری با اشاره به بهره برداری از سه طرح کشاورزی دردشتستان گفت: طرح آبیاری نوین در 400  هکتار از زمین‌های کشاورزی دشتستان به بهره برداری رسید.
وی با بیان اینکه با بهره برداری از این طرح برای 100 نفر شغل ایجاد شده است افزود: اجرای جاده دسترسی بین مزارع منطقه وحدتیه اسلام آباد و منطقه بنداروز هم آغاز شد که با بهره برداری از این طرح‌ها  150  بهره بردار از آن بهره مند می‌شوند.
وی افزود: برای اجرای این طرح‌ها درمجموع 36 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.