سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

۸ میلیارد و ۳۶۷ میلیون ریال زکات در استان بوشهر وصول شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۸ میلیارد و ۳۶۷ میلیون ریال زکات در استان بوشهر وصول شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) بوشهر از وصول ۸ میلیارد و ۳۶۷ میلیون ریال زکات در ۵ ماهه نخست امسال در استان خبر داد.

۸ میلیارد و ۳۶۷ میلیون ریال زکات در استان بوشهر وصول شد

 

احمد لطفی  در نشست با اعضای شورای زکات استان بوشهر با بیان اینکه مردم استان بوشهر در پرداخت زکات پیشگام هستند، اظهار داشت: سال گذشته استان بوشهر در جمع‌آوری زکات با بیش از 21 میلیارد ریال، در کشور دارای رتبه برتر بود که  این نشان از توجه مردم به ویژه کشاورزان و دامداران نسبت به پرداخت امر زکات است.
وی با اشاره به اینکه زکات فطره سال 95 نسبت به سال گذشته  44 درصد افزایش دارد افزود:  زکات واجب و مستحبی استان بوشهر در پنج ماهه نخست امسال نسبت به پارسال بیش از 6 برابر نشان می‌دهد.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به اینکه نخل‌داران استان بوشهر نقش مهمی در پرداخت زکات محصول خرما دارند افزود: پیش بینی می‌شود با توجه اینکه فصل برداشت خرما پیش رو است، میزان پرداخت زکات در استان بوشهر افزایش چشمگیری نسبت به سال گذشته داشته باشد.
لطفی از جمع آوری 8 میلیارد و 367 میلیون ریال زکات واجب و مستحبی و زکات فطریه در 5 ماهه نخست امسال در استان خبر داد و تصریح کرد:  4 میلیارد و 673 میلیون ریال مربوط به زکات واجب و مستحبی و 3 میلیارد و 694 میلیون ریال دیگر مربوط به زکات فطریه بوده است.
وی با بیان اینکه هزینه کرد زکات در استان برای توانمندسازی نیازمندان و براساس نیازسنجی است، اظهارکرد: در حال حاضر اولویت‌های هزینه کرد زکات در استان بوشهر تامین جهیزیه، کمک به بیماران صعب العلاج، برنامه‌های فرهنگی، تحصیلی، آموزشی، اشتغال و مسکن مددجویان و نیازمندان است.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به برنامه‌های دبیرخانه زکات استان بوشهر خاطر نشان کرد: تدوین بسته‌های فرهنگی و تبلیغی مناسب برای فریضه زکات، تشکیل حلقه‌های هم‌اندیشی در سطح روستاها برای توسعه و جمع آوری زکات، تعیین راهبرد مصرف زکات برمبنای نیازسنجی برای توانمندسازی خانواده‌های نیازمند، توسعه فریضه زکات در مناطق اهل سنت، تجلیل از سفیران عرصه زکات از جمله هدفها و برنامه‌های دبیرخانه زکات در استان بوشهر است.
لطفی با تاکید بر همکاری در زمینه تخصیص اعتبار معادل زکات به پروژه‌های عمرانی تصریح کرد: تخصیص اعتبار معادل زکات در روند اجرای پروژه‌ها و برنامه‌های شورای زکات در استان نقش بسزایی دارد..