سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

۸ تن میگوی قاچاق در استان بوشهر کشف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۸ تن میگوی قاچاق در استان بوشهر کشف شد

معاون صید اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: با تلاش ماموران بازرسی و یگان حفاظت شیلات استان بوشهر ۸ تن میگوی قاچاق در این استان کشف و برای فروش به مزایده گذشته شد.

۸ تن میگوی قاچاق در استان بوشهر کشف شد

 

عباس آهنگرمقدم  با بیان اینکه صید میگو در استان بوشهر هنوز تعیین نشده اظهار داشت: اکنون گشت‌های تحقیقات شیلات استان بوشهر برای تعیین زمان صید میگو راهی دریا شدند که با نتیجه این گشت‌ها و بررسی در کمیته ویژه صید میگو زمان آن اعلام می‌شود.
وی با بیان اینکه صید میگو در استان بوشهر تنها در فصول اعلام صید میگو از سوی شیلات آزاد است گفت: صید میگو و عرضه این آبزی در فصول غیر از صید میگو ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود.
معاون صید اداره کل شیلات استان بوشهر از کشف میگوی قاچاق در استان بوشهر خبرداد و  گفت: با تلاش ماموران بازرسی و یگان حفاظت شیلات استان بوشهر در 10 روز گذشته 8 تن میگوی قاچاق در استان بوشهر کشف شد.
آهنگر مقدم با بیان اینکه خودرو حامل این میگوها در ورودی بوشهر توقیف شد افزود: این میزان میگو به وسیله چهار خودرو در مبدا ورودی استان بوشهر کشف و قاچاقچیان تحویل مراجع قضایی شد.
وی افزود: با توجه به ممنوع بودن صید میگو دراین فصل در استان بوشهر، در آبهای استان‌های همجوار به صورت غیرمجاز صید و قاچاقی وارد  استان بوشهر می‌شود.
معاون شیلات استان بوشهر از توقیف شش شناور صید غیر مجاز در بندر دیر خبرداد و گفت:  در روزهای گذشته 6 شناور در شهرستان دیر به علت صید غیرقانونی توقیف و تخلف آنها در دست بررسی است.
آهنگر مقدم از فروش میگویهای کشف شده از طریق مزایده خبرداد و  بیان کرد: میگوهای کشف شده از طریق مزایده به فروش می‌رسد و درآمد آن به حساب خزانه واریز می‌شود.