سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

۸۹ هزار مسافر نوروزی در مدارس استان بوشهر اسکان یافتند - نمایش محتوای خبر

 

 

۸۹ هزار مسافر نوروزی در مدارس استان بوشهر اسکان یافتند

مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر گفت: در راستای فراهم کردن امکانات رفاهی و اقامتی برای گردشگران، تاکنون افزون بر ۸۹ هزار و ۳۷۶ مسافر نوروزی در مدارس استان بوشهر اسکان یافته‌اند.

ناصر کرمی از ایجاد 23 پایگاه برای راهنمای مسافران نوروزی در استان بوشهر  خبر داد و  اظهار داشت: 23 پایگاه در شهرستان‌های استان بوشهر برای راهنمایی و اسکان مسافران نوروزی  ایجاد شده تا مسافران با مراجعه به این مراکز نسبت به اقامت در محل‌های مورد نظر اقدام کنند.

وی با بیان اینکه 417 مدرسه برای اسکان مسافران نوروزی در نقاط مختلف استان بوشهر تجهیز شده است خاطر نشان کرد: 2 هزار و 939 کلاس درس در 417 مدرسه در استان بوشهر برای اسکان و ارائه خدمات به مسافران نوروزی تجهیز شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه طرح نوروزی از 28 اسفند برای اسکان گردشگران اجرایی شده تصریح کرد: طرح اسکان گردشگران در مدارس تا 12 فروردین ادامه دارد و در این راستا تاکنون 89 هزار و 376 مسافر و گردشگر در کلاس‌های درس استان بوشهر اسکان یافته‌اند.

کرمی با بیان اینکه این گردشگران در قالب 23 هزار و 438 خانوار در مدارس استان بوشهر اقامت یافته‌اند گفت: از این تعداد گردشگر اسکان یافته در کلاس‌های درس، 79 هزار و 434 نفرشان فرهنگی در قالب 22 هزار و 65 خانوار هستند.

وی افزود: اسکان یک‌هزار و 373 خانوار با 5 هزار نفر جمعیت در کلاس‌های درس استان بوشهر از دیگر خدمات کمیته اسکان آموزش و پرورش استان بوشهر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر، شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم را بیشترین حجم  اسکان گردشگران در مدارس دانست و با اشاره به تجهیز  کلاس‌ها به امکانات اولیه زندگی افزود: کلاس‌های تجهیز شده برای اسکان مسافران نوروزی از لحاظ خدمات رفاهی شامل یک‌هزار کلاس ازنوع الف و  بیش از یک‌هزار 900 کلاس از نوع ب تقسیم بندی شده است.