سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

۸۵ واحد راکد و نیمه‌فعال استان به بانک‌های عامل معرفی شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۸۵ واحد راکد و نیمه‌فعال استان به بانک‌های عامل معرفی شدند

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: از ۸۵ واحد تولیدی راکد و نیمه‌فعال معرفی شده برای دریافت تسهیلات تاکنون هیچ موردی منجر به انعقاد قرارداد در استان بوشهر نشده است.

۸۵ واحد راکد و نیمه‌فعال استان به بانک‌های عامل معرفی شدند

 

 حسن بحرینی  درکارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان بوشهر با بیان اینکه تأمین سرمایه واحدهای تولیدی راکد و نیمه‌فعال استان بوشهر از اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است اظهار داشت: تأمین سرمایه درگردش واحدهای تولیدی، سبب شتاب مضاعف در رونق فعالیت واحدهای صنعتی و در نهایت افزایش اشتغال پایدار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه 1600 میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای تأمین سرمایه واحدهای راکد و نیمه‌فعال در کشور تخصیص یافته است خاطرنشان کرد: از این میزان تسهیلات سهم استان بوشهر 405 میلیارد تومان معادل 2.5 درصد کل تسهیلات است.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به فعال سازی 7500 واحد تولیدی در کشور گفت: سهم استان بوشهر 3.4 درصد کل واحدهای تولیدی در کشور به میزان  253 واحد تعیین شده است.
بحرینی با اشاره به ثبت‌نام 304 واحد صنعتی و تولیدی نیمه‌فعال و راکد استان بوشهر برای دریافت تسهیلات افزود: تاکنون در کمیته بررسی تسهیل رونق تولید 85 واحد در استان بوشهر برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده است.
وی با تأکید بر مشارکت بیشتر بانک‌ها برای همکاری با واحدهای تولیدی خاطرنشان کرد: از 85 واحد تولیدی معرفی شده برای دریافت تسهیلات تاکنون هیچ موردی منجر به انعقاد قرارداد در این استان نشده است.
معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به اینکه 133.5 میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی استان بوشهر تصویب شده گفت: از این میزان اعتبار 103.7 میلیارد تومان به واحدهای صنعتی و تولیدی تحت پوشش وزارت صنایع و 29.8 میلیارد تومان به واحدهای تولیدی تحت پوشش وزارت جهاد کشاورزی پرداخت می‌شود.