جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

۸۵۰۰ نفر آموزش‌های مهارتی در حوزه نفت و گاز در استان بوشهر فرا گرفتند - نمایش محتوای خبر

 

 

۸۵۰۰ نفر آموزش‌های مهارتی در حوزه نفت و گاز در استان بوشهر فرا گرفتند

۸۵۰۰ نفر آموزش‌های مهارتی در حوزه نفت و گاز در استان بوشهر فرا گرفتند

۸۵۰۰ نفر آموزش‌های مهارتی در حوزه نفت و گاز در استان بوشهر فرا گرفتند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: در راستای اجرایی شدن تفاهم‌نامه با منطقه‌ویژه اقتصادی پارس جنوبی سال قبل ۸ هزار و ۵۰۰ نفر در استان بوشهر آموزش‌های مهارتی در حوزه نفت و گاز در استان بوشهر فرا گرفتند.

 عبدالرسول کازرونی در نخستین نشست آموزشی امسال با روسای مراکز فنی و حرفه ای استان بوشهر با اشاره به اینکه از مهم‌ترین دستاوردهای آموزش فنی و حرفه‌ای در سال گذشته کسب گواهینامه بین‌المللی ایزو2008-9001 توسط فنی و حرفه‌ای دشتستان بوده است اظهار داشت: افزایش 130 درصدی اعتبارات مواد مصرفی در سال 94 نسبت به سال 93 به لحاظ موقیت استان بوشهر از جنبه‌های آموزشی و اجرای تفاهم‌نامه همکاری با منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از اعم برنامه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر بوده است.

وی با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه با منطقه پارس جنوبی از سال 1390 در استان بوشهر اجرایی شد تصریح کرد: در اجرای این تفاهم‌نامه سال 1390 بیش از یک‌هزار719 نفر، سال 91 حدود یک‌هزار و 50 نفر، 92 بیش از 2 هزار و 355 نفر، سال 1393 بیش از 4 هزار و 178 نفر و در سال گذشته 8 هزار و 500 نفر آموزش‌های لازم فرا گرفتند و برای اشتغال به شرکت‌های منطقه پارس جنوبی معرفی شده‌اند.

وی با اشاره به عملیاتی شدن تفاهم‌نامه همکاری با سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: در افق 4 ساله 8 هزار نفر در 19 حرفه آموزشی در مشاغل فنی و تخصصی، عمران و تاسیسات برقی مهارت‌های لازم فرا می‌گیرند.

کازرونی با اشاره به طرح آموزش توانمندسازی دانشجویان با همکاری دانشگاه‌های خلیج فارس و آزاد اسلامی با اولویت رشته‌های برق، ابزار دقیق، فن آوری اطلاعات و عمران گفت: طرح آموزش توانمند سازی روستائیان و شعب شهری با اولویت مهارتهای نرم در مشاغل خرد، متوسط، خانگی نیز از دیگر برنامه‌های امسال آموزش فنی و حرفه‌ای است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر از برگزاری مسابقات ملی مهارت در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری در31 حرفه آموزشی خبر داد و افزود: هدف از برگزاری این مسابقات را توسعه فرهنگ مهارت آموزی در بین جوانان،  معرفی آموزش‌های مهارتی و نقش آن در توسعه اقتصادی، شناسایی و معرفی افراد ماهر و نخبه مهارتی، رقابت سالم میان جوانان کشور و حضور در عرصه بین المللی است.

کازرونی خاطرنشان کرد: برگزیدگان مرحله کشوری این مسابقات به مسابقات جهانی 2017 که به کشور امارات در شهر ابوظبی اعزام می‌شوند.