حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۷

بازگشت به صفحه کامل

۸۰ هزار نفر ساعت آموزش به روستائیان و عشایر استان بوشهر ارائه شد

۸۰ هزار نفر ساعت آموزش به روستائیان و عشایر استان بوشهر ارائه شد

۸۰ هزار نفر ساعت آموزش به روستائیان و عشایر استان بوشهر ارائه شد

عبدالرسول کازرونی ظهر امروز در نشست بررسی اجرای طرح‌های مهارت‌آموزی در استان بوشهر با تاکید بر آموزش مهارت‌آموزی روستائیان براساس ظرفیت‌های اشتغال‌زایی روستاها اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با توجه به رسالت خود در ارائه آموزش‌های غیررسمی در سال‌های اخیر با تمرکز و توجه به بخش روستایی برنامه‌های خاص آموزشی مهارتی را برنامه ریزی کرده و به شیوه‌های متنوع و متفاوتی ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به توسعه عدالت آموزشی در روستاهای استان بوشهر افزود: آموزش در روستاها به منظور توانمندسازی روستائیان برای ایجاد پایداری و توسعه اشتغال بسیار مهم است.

کازرونی با اشاره به اینکه آموزش روستایی با هدف اثر بخشی و تأثیر گذاری بیشتر آموزش‌های مهارتی و کمک به توسعه اقتصادی روستاها در سطح استان ارائه می‌شود بیان کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای به شناسایی مشاغل مناسب پرداخته و طی برنامه‌ای مدون تصمیم به توسعه مهارت‌ها مرتبط گرفته که با همکاری فرمانداری، بخشداری و دهیاری‌های شهرستان‌ها در روستاها اجرایی می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به نقش مهارت در ایجاد اشتغال و کارآفرینی رشته‌های مهارت افزایی در روستاهای استان بوشهر افزایش می‌یابد.

وی به نقش روستائیان در توسعه اقتصادی جامعه اشاره و گفت: با توانمندسازی روستائیان با آموزش‌های مهارتی ضمن ایجاد زمینه اشتغال پایدار در روستاها از‌ مهاجرت روستائیان به شهرها نیز جلوگیری  می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر از مهارت‌افزایی 800 نفر از روستائیان استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: 800 نفر از روستائیان استان بوشهر در سه ماه نخست امسال با آموزش‌های مهارتی توانمند شدند.

کازرونی با اشاره به فعالیت کارگاه‌های سیار فنی و حرفه‌ای افزود: در سه ماه نخست امسال 80 هزار نفر ساعت آموزش به روستائیان و عشایر استان بوشهر در کارگاه‌های آموزش سیار ارائه شده است.