سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

۸۰ درصد مهارت آموزان استان بوشهر وارد بازار کار می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

۸۰ درصد مهارت آموزان استان بوشهر وارد بازار کار می‌شوند

۸۰ درصد مهارت آموزان استان بوشهر وارد بازار کار می‌شوند

۸۰ درصد مهارت آموزان استان بوشهر وارد بازار کار می‌شوند

عبدالرسول کازرونی  در نشست مسئولان آموزش فنی و حرفه‌ای با نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه نگاه آموزش‌های مهارتی توسعه و ترویج اشتغال پایدار در جامعه است، دستیابی به فرصت‌های شغلی جدید را با توسعه مهارت آموزی در جامعه امکان پذیر دانست و اظهار داشت: سند برنامه‌های آموزش فنی و حرفه ای در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده در راستای توسعه از اشتغال پایدار و حمایت از تولید داخلی برنامه‌ریزی شده است.

وی هفته ملی مهارت را فرصتی برای ترویج فرهنگ مهارت آموزی در جامعه عنوان کرد و افزود: نداشتن مهارت در بین جوانان از عوامل اصلی بیکاری و آسیب‌های اجتماعی است و آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با تقاضا محور کردن آموزش‌های خود نقشی اساسی در تامین نیاز بازار کار ایفا می‌کند.

کازرونی با بیان اینکه طرح‌های کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی و طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی  از برنامه‌های ابلاغ شده از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نقشی اساسی در توسعه فرهنگ کارآفرینی در سطح استان دارد،بیان کرد: 150 نفر با همکاری اتحادیه‌ها و اصناف در دو ماهه نخست امسال در محیط‌های صنعتی به مهارت آموزی مشغول شده که خود سبب کارآفرینی و اشتغال می‌شود.

وی با تاکید بر نقش مهارت‌آموزی در فراهم شدن اشتغال گفت: 80درصد مهارت آموزان استان بوشهر در رشته‌های کنترل صنعتی و ابزار دقیق جب بازار کار می‌شوند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با نگاه به توسعه آموزش‌های مهارتی در روستاهای استان بوشهر گفت: 900  نفر امسال در بخش روستایی و عشایری استان بوشهر آموزش‌های مهارتی را فراگرفته‌اند که از این تعداد 70 درصد از شرکت کنندگان خانم و مابقی آقایان بوده‌اند.

وی توانمندسازی روستائیان با آموزش‌های مهارتی را گامی برای حمایت از تولید و اقتصاد مقاومتی خواند و خاطر نشان کرد: توسعه آموزش‌های مهارتی در بخش روستایی در راستای طرح امید اجتماعی و تفاهم‌نامه با شرکای آموزشی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی در رشته‌های مهارتی، پایدار سازی و کارآفرینی امسال در راستای خودکفایی مددجویان نهادهای حمایتی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها به طور جدی دنبال می‌شود.