سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۴۰۰

۸۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های بندری استان بوشهر تخصیص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۸۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های بندری استان بوشهر تخصیص یافت

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در اجرای طرح توسعه بنادر ۱۱ گانه استان بوشهر اعتبارات ملی متمرکز اجرای طرح‌های بندری از ۶۳۰ میلیارد ریال به ۸۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

محمدمهدی بنچاری با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه تجارت دریایی نقش مهم و تاثیرگذاری دارد اظهار داشت: استان بوشهر به سبب هم‌جواری با خلیج فارس و کشورهای این حوزه نقش تاثیرگذاری در حوزه تجارت دریایی و ارتباط بازرگانان و ساحل نشینان با این مناطق دارد.

وی با اشاره به اینکه در استان بوشهر 11 بندر تجاری و ملوانی فعال است، خاطر‌نشان کرد: با توسعه زیرساخت‌های بندری  و ارائه خدمات مطلوب به تجار بوشهری صادرات از بندر بوشهر در سال گذشته درمقایسه باسال ماقبل آن، 15 درصد افزایش یافت.

بنچاری حجم کل صادرات غیرنفتی بندر بوشهر در سال گذشته را 1.2 میلیون تن دانست و گفت: بیشترین حجم صادرات با سهم 57 درصدی شامل کالاهای ساختمانی است که عمدتاً به کشورهای کویت، قطر، عراق، امارات و هند صادر شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه بندر بوشهر دارای ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه 7 میلیون تن کالا است، افزود: میزان تخلیه و بارگیری کالا با تکمیل طرح و توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین، به 15 میلیون تن در سال افزایش می‌یابد که نقش مهمی در رونق منطقه و توسعه طرح‌های اشتغال‌زایی دارد.

بنچاری با اشاره به افزایش سرمایه‌گذاری در بنادر استان بوشهر افزود: برای اجرای طرح‌های بندری استان بوشهر اعتبارات ملی متمرکز از 230 میلیارد ریال به 630 میلیارد ریال در سال گذشته افزایش یافت.

وی با اشاره به افزایش اعتبارات طرح‌های بندری در استان بوشهر تاکید کرد: در اجرای طرح توسعه بنادر 11 گانه استان بوشهر اعتبارات اجرای طرح‌های بندری از 630 میلیارد ریال به 800 میلیارد ریال افزایش یافت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه طرح‌های تخصیصی صرف توسعه زیرساخت‌های بندری در 11 بندر استان بوشهر می‌شود گفت: اکنون طرح‌های توسعه اسکله، ارتقاء ایمنی در اسکله‌ها و افزایش زیرساخت‌های تخلیه و بارگیری کالاها در بنادر استان بوشهر در حال اجرا است.

بنچاری از لایروبی بنادر مختلف استان بوشهر خبرداد و گفت: لایروبی بنادر دیر، گناوه و بندر بوشهر در دستور کار است که امسال تکمیل و به بهره‌برداری قرار می‌گیرد