جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

۸۰۰۰ دانش‌آموز استان بوشهر راهی سرزمین‌های دفاع مقدس شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۸۰۰۰ دانش‌آموز استان بوشهر راهی سرزمین‌های دفاع مقدس شدند

معاون اداره‌کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در راستای اعزام دانش‌آموزان به سرزمین‌های ۸ سال دفاع مقدس امسال تاکنون ۸ هزار نفر از دانش‌آموزان استان به این سرزمین‌ها اعزام شده‌اند.

۸۰۰۰ دانش‌آموز استان بوشهر راهی سرزمین‌های دفاع مقدس شدند

 

 
 
سیروس فتحی در جمع خبرنگاران در بوشهر، با بیان اینکه طرح‌های هدایت تحصیلی دانش‌آموزان از برنامه‌های مهم معاونت پرورشی و فرهنگی است اظهار داشت: این طرح در مقطع متوسط اول استان بوشهر اجرایی شد که نقش مهمی در هدایت تحصیلی دانش‌آموزان داشت.
وی با بیان اینکه 701 معاون و مربی پرورشی در فعالیت‌های پرورشی دانش‌آموزان مشارکت دارد تصریح کرد: 201 مشاور نیز در مشاوره تربیتی و تحصیلی دانش‌آموزان استان بوشهر مشغول به فعالیت هستند.
فتحی با اشاره به فعالیت‌های دارالقرآن گفت: یکی از افتخارات دولت یازدهم است که در زمان حاضر تعداد دارالقرآن‌های استان بوشهر به‌عنوان متولی آموزش و ترویج فرهنگ قرآن برای دانش‌آموزان به 21  واحد و مرکز رسیده است.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان بوشهر به بخش قرآن، عترت و نماز این معاونت پرداخت و عنوان کرد: برگزاری دوره مدیریت و برنامه‌ریزی یاوران نماز و آموزش 181 مدیر، اجرای طرح مصباح‌الهدی و امام‌شناسی در 50 مدرسه و توزیع 13 هزار جلد کتاب آشنایی با زندگی معصومان(ع) از برنامه‌‌های مهم امسال است.
وی برگزاری جشن تکلیف 11 هزار و 950 دانش آموز دختر و پسر را از دیگر برنامه‌های معاونت پرورشی و فرهنگی استان بوشهر دانست و افزود: برگزاری مسابقه‌های قرآن، عترت و نماز در 14 رشته و با حضور 30 هزار نفر از دانش‌آموزان، اجرای طرح حفظ موضوعی قرآن در 102 مدرسه و توزیع 10هزار جلد کتاب از برنامه‌های امسال این معاونت است.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان بوشهر، امور تربیتی و ساماندهی مربیان پرورشی را از جمله دیگر وظیفه این معاونت عنوان کرد و گفت: در حال حاضر تعداد مراکز مشاوره در این استان از 2 مرکز در سال 92 به 10 مرکز در شهرستان و یک مرکز خدمات مشاوره روان‌شناختی در مرکز استان افزایش یافته است.
فتحی با اشاره به حضور 816 دانش‌آموز در طرح همیار مشاور برای بهره‌گیری از مشارکت فعالان همسالان در افزایش اثربخشی به نامه‌های مشاوره‌ای مدرسه خاطر‌نشان کرد: آموزش معلمان دوره ابتدایی به‌عنوان رابطان هسته‌های مشاوره بین دانش‌آموزان و مراکز مشاوره در زمینه شناسایی دانش آموزان نیازمند به خدمات مشاوره‌ای با حضور 617 معلم ابتدایی از دیگر برنامه‌ها است.
وی بیان کرد: برگزاری دوره توانمندسازی مشاوران، اجرای برنامه هفته بهداشت و روان، راه‌اندازی 21 پایگاه انتخاب رشته و اجرای طرح ملی هدایت تحصیلی و برگزاری هفته مشاغل از جمله فعالیت‌های این بخش است.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر به اعزام دانش‌آموزان  به سرزمین‌های دفاع مقدس پرداخت و گفت: در راستای اعزام دانش‌آموزان به سرزمین‌های 8 سال دفاع مقدس سهمیه استان بوشهر 13 هزار نفر است که تاکنون 8 هزار نفر به این سرزمین‌ها اعزام شده‌اند.