جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

۷ میلیارد ریال برای تجهیز مساجد دشتی تخصیص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۷ میلیارد ریال برای تجهیز مساجد دشتی تخصیص یافت

۷ میلیارد ریال برای تجهیز مساجد دشتی تخصیص یافت

۷ میلیارد ریال برای تجهیز مساجد دشتی تخصیص یافت

 

فرماندار دشتی گفت: این شهرستان در زمینه طرح‌های و برنامه‌های دینی و مذهبی از جایگاه مهمی برخودار است که سال گذشته برای نوسازی و تجهیز مساجد دشتی ۷ میلیارد ریال تخصیص یافت.
غلامرضا مهرجو  جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان دشتی ضمن تبریک فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان  بر توجه به فضیلت‌های این ماه با ارزش تاکید کرد و اظهار داشت: لازمه توسعه فرهنگی، برنامه‌ریزی‌های بلند مدت و اساسی در این حوزه است.
وی با تاکید بر توجه به آموزش برای توانمندسازی آحاد جامعه افزود: برای استفاده از فرهنگ غنی اسلامی و آموزه‌های ماه پربرکت رمضان باید با برپایی کلاس‌های قرانی و آموزشی از این موقعیت بهره جست.
فرماندار دشتی با تاکید بر تداوم کار فرهنگی به ویژه در حوزه‌های قرآنی افزود: سرمایه گذاری در این عرصه می‌تواند به تربیت هرچه بهتر قشرهای مختلف به ویزه قشرهای کودک ، نوجوان و جوان  کمک کند.
مهرجو با بیان اینکه ترویج فعالیت‌های قرآنی وظیفه شرعی و دینی  مسئولان و موسسات قرانی است تصریح کرد: اگر خواستار مصون ماندن افراد جامعه بخصوص جوانان از گزند آسیب‌های اجتماعی هستیم باید فرهنگ قرآنی ترویج دهیم وهرچه در این حوزه سرمایه گذاری کنیم نتایج مثبت آن را در جامعه شاهد هستیم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 32 مسجد در شهر خورموج فعال است بیان کرد: این تعداد مساجد پوشش جمعیت شهر خورموج را کامل نمی‌کند و این در حالی است که برخی از بافت‌های جدید شهر فاقد مسجد هستند.
مهرجو با اشاره به اینکه در حال حاضر این شهرستان به لحاظ فضای فیزیکی مساجد مشکلی ندارد، گفت: با توجه به سبقه و تدین مردم این شهرستان همواره اعتقاد خاصی به نماز اول وقت دارند.
فرماندار دشتی با تاکید بر تجهیز مساجد به امکانات و وسائل مورد نیاز فرهنگی و دینی گفت: این شهرستان در زمینه طرح‌های و برنامه‌های دینی و مذهبی از جایگاه مهمی برخودار است که سال گذشته برای نوسازی و تجهیز مساجد دشتی 7 میلیارد ریال تخصیبص یافت.
وی با بیان اینکه باید فرایض دینی بویژه نماز اول وقت در خانواده‌ها حاکم و جاری شود تصریح کرد: این امر مهم نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند و در این زمینه امامان جماعت باید به تبیین و تشریح موضوع بپردازند.
مدیر حوزه علمیه برادران شهرستان دشتی نیز گفت: حوزه‌های علمیه شهرستان ظرفیت‌های خوبی برای تبلیغ و اقامه نماز دارند که تاکنون ازاین ظرفیت به نحو مطلوب استفاده شده است.
حجت الاسلام سید مهدی طاهری با بیان اینکه باید برای اقامه نماز در بازار هم‌اندیشی شود بر ضرورت  تقویت اقامه نماز در بازار تاکید کرد.