جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۷۹۰۰ داوطلب مراکز آموزش عالی در استان بوشهر با هم رقابت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

۷۹۰۰ داوطلب مراکز آموزش عالی در استان بوشهر با هم رقابت کردند

رئیس دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر گفت: در دومین روز از برگزاری کنکور سراسری همزمان با سراسر کشور ۷ هزار و ۹۰۰ داوطلب شامل شش‌هزار و ۷۲۵ داوطلب گروه علوم تجربی و یک‌هزار و ۲۱۷ داوطلب زبان خارجه در استان بوشهر باهم رقابت کردند.

۷۹۰۰ داوطلب مراکز آموزش عالی در استان بوشهر با هم رقابت کردند

 

عبدالمجید مصلح با بیان اینکه در استان بوشهر بیش از 11 هزار نفر برای شرکت در کنکور سراسری ثبت‌نام کرده‌اند، اظهار داشت: این داوطلبان  در گروه‌های آموزشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، هنر، زبان خارجه و علوم انسانی با هم رقابت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه 65 درصد داوطلبان کنکور سراسری در استان بوشهربانوان هستند گفت: از تعداد شرکت‌کنندگان در کنکور سراسری 7 هزار و 571 نفرشان معادل 65 درصد زن و 4 هزار و 77 نفر مرد هستند.
رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر خاطر نشان کرد: در نخستین روز از برگزاری کنکور سراسری یک‌ هزار 713 شرکت کننده در گروه ریاضی و فنی و یک‌هزار و 265 داوطلب درگروه آموزشی علوم انسانی در این استان با هم رقابت کردند.
مصلح با اشاره به برگزاری دومین روز از برگزاری کنکور سراسری در استان بوشهر گفت: آزمون داوطلبان گروه‌‌های علوم تجربی با شرکت شش هزار و 725 نفر صبح امروز و زبان‌های خارجی در بعدازظهر امروز جمعه با شرکت یک‌هزار و 217 داوطلب برگزار شد.
وی با بیان اینکه در گروه آموزشی هنر 728 نفر ثبت‌نام کرده‌اند افزود: از 11 هزار و 570 نفر شرکت کننده در کنکور امسال در استان بوشهر گروه علوم تجربی با شش هزار و 725  داوطلب بیشترین و گروه هنر با 728 شرکت کننده کمترین داوطلب را داشته است.
رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر بیان کرد: نتیجه اولیه آزمون سراسری برای تمام داوطلبان به صورت کارنامه تنظیم و این کارنامه در نیمه دوم مرداد ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.